VLetenky

Salvador s Air Canada od 469 EUR

El Cuco
La Libertad vo forme pacifickej Playa El Tunco (foto: Mike Vondran/Flickr/CC BY 2.0)

Mayské pyramídy, aktívne vulkány a pohodové pláže Pacifiku si máte možnosť pozrieť v Salvadore so spoločnosťou Air Canada (zo Star Alliance) v spolupráci s partnermi (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do stredoamerického Salvadoru sú v predaji za 469 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období od 24. marca 2023 do 23. februára 2024, min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu januára 2024.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Salvadoru nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 23. januára s návratom zo San Salvador (SAL) dňa 6. februára 2024.

Rezervácia letenky:
Viedeň – San Salvador za 469 EUR (23.01.-06.02.2024)

VIE-SAL
Viedeň, Rakúsko – San Salvador, Salvador (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Salvador

Dramatický Salvador – najmenší štát pevninskej Strednej Ameriky, zaberá územie s rozlohou viac ako 21 tisíc km² (skoro polovica plochy Slovenska), kde žije zhruba 6 miliónov obyvateľov. Na západe susedí s Guatemalou, severnú a východnú hranicu si delí s Hondurasom, kým juh obmývajú vody Pacifiku (s celkovou dĺžkou pobrežia okolo 300 km). Rušné hlavné mesto krajiny, takmer 600-tisícový San Salvador, nájdete v centrálnej partii – okolo 40 km od pobrežia majestátneho Tichého oceánu (resp. od La Libertad na Costa del Bálsamo s prekrásnymi pacifickými plážami).

Magické pamiatky z éry Mayov i idylické vulkanické jazerá

Z rýchlo rastúcej metropoly San Salvador skúste zamieriť smerom na západ, kde blízko mestečka San Andrés natrafíte na lákavé mayské pyramídy. Určite neobíďte neďaleké populárne Lago De Coatepeque, prekrásne jazero v sopečnej kaldere, skryté pod impozantným Volcán Izalco (1950 m) a impresívnym Volcán de Santa Ana (2381 m). Cez neveľmi vzdialené rovnomenné mesto Santa Ana, druhé najľudnatejšie sídlo Salvadoru, docestujete do vynikajúcej lokality Tazumal s ďalšími extenzívnymi pamiatkami z historického mayského obdobia.

Obdivuhodné sopky a geniálne pacifické pláže s fantastickými surferskými príležitosťami

Najpôvabnejšie miesta východnej partie krajiny Vás očakávajú v okolí San Miguel. Určite si nenechajte ujsť pútavú sopku Chaparrastique alias Volcán de San Miguel (2130 m). Fanúšikovia plážového leňošenia budú mať šancu si príjemne oddýchnuť na grandióznych plážach Pacifiku a na svoje si prídu rozhodne milovníci surfovania na jedných z najlepších „spotov“ sveta.

0