VLetenky

Salvador da Bahia s Condor Airlines od 550 EUR

Ilha de Boipeba
Tropický ostrov Ilha de Boipeba “neďaleko” Salvadoru (foto: Danielle Pereira/Flickr/CC BY 2.0)

S ponukou leteckej spoločnosti Condor Airlines (v spolupráci s partnerskými aerolinkami) možno navštíviť nielen brazílsky tropický štát Bahia (s odletom zo stovežatej Prahy).

Spiatočné letenky do brazílskeho veľkomesta Salvador da Bahia kúpite za 550 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla. Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým od septembra do novembra 2015 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z Prahy (PRG) dňa 13. septembra (nedeľa) s návratom z Salvador da Bahia (SSA) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 27. septembra 2015 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Praha – Salvador da Bahia za 550 EUR (13.09.-27.09.2015)

Salvador da Bahia

Rušný trojmiliónový Salvador – pulzujúca metropola brazílskeho štátu Bahia, Vás čaká v ekvatoriálnom pásme a radí sa k dôležitým kultúrnym centrám v rámci Brazílie. Určite Vás osloví svojimi nádhernými piesočnatými plážami. K najväčším udalostiam sa zaraďuje skvelý salvadorský karneval, podľa znalcov svojou kvalitou predčiaci i oveľa známejší proťajšok v Rio de Janeiro.

Gigantická “street party” s názvom “Carnaval de Salvador” sa najbližšie uskutoční v čase od 9. februára 2016. V najúspešnejšom roku dosiahla celková návštevnosť počas siedmich karnevalových dní zhruba 4 milióny účastníkov a na príprave celej akcie sa podieľal “štáb” zložený zo 100 tisíc ľudí. Charakteristické pódiá “Carnaval de Salvador” tvoria najmä “Trio elétrico”, čo sú praktickye “alegorické vozy” vo forme truckov s akýmsi “stage” a zvukovým systémom na svojej streche.

0