VLetenky

Šalamúnove ostrovy so Singapore Airlines od 1118 EUR

Marovo lagoon
Potápačský raj – tropický ostrovček Uepi v Marovo Lagoon (foto: Xplore Dive/Flickr/CC BY 2.0)

Ponuku 5* spoločnosti Singapore Airlines zo Star Alliance (v spolupráci s partnermi) na “Solomon Islands” majú príležitosť využiť nielen dobrodružnejšie ladení cestovatelia (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky do pôsobivého štátu v Austrálii a Oceánii pod názvom Šalamúnove ostrovy sú v predaji za 1118 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Tarifné podmienky umožňujú odlety do 31. marca 2016 (s výnimkou obdobia blackoutu v čase vianočných sviatkov 12.12.-27.12.2015), min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 12 mesiacov, stop over v Singapure (SIN) a predaj do 31. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletmi) počas februára a marca 2016.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Šalamúnove ostrovy môže byť odlet z českej Prahy (PRG) dňa 28. februára a návrat z Honiara (HIR) dňa 15. marca 2016.

Rezervácia letenky:
Praha – Honiara za 1118 EUR (28.02.-15.03.2016)
Praha – Honiara za 1118 EUR (28.02.-15.03.2016)

Šalamúnove ostrovy

Fantastické Šalamúnove ostrovy sa síce zatiaľ radia medzi relatívne menej navštevované kúty obrovitej Oceánie, avšak relatívne veľkej obľube sa tešia hlavne medzi austrálskymi cestovateľmi (z Brisbane sú vzdialené len hodiny letu). Očakávajú Vás v južnom Pacifiku medzi gigantickým štátom Papua Nová Guinea (v porovnaní s ňou sú oveľa bezpečnejšie) a príťažlivým Vanuatu.

Pacifické špeciality medzi Novou Guineou a Vanuatu

Vynikajúce Šalamúnove ostrovy pozostávajú z viacerých výrazných ostrovných skupín. Administratívno-politicky ich zo severu na juh tvoria “skupinky” ako Choiseul, New Georgia Islands, Santa Isabel, Florida nad Russell Islands, Malaita, Guadalcanal, Rennell And Bellona, San Cristobal a Santa Cruz Islands (ktoré už budú geograficky bližšie skôr k susednému Vanuatu).

Ťažké boje v priebehu vojny v minulosti (a vynikajúce podmienky na potápanie v súčasnosti)

Impresívne hlavné mesto krajiny Honiara nájdete na ostrove Guadalcanal v centrálnej časti Solomon Islands. Priaznivci histórie istotne budú oboznámení o dramatických (pozemných a námorných) bitkách, ktoré sa v tejto oblasti odohrávali medzi spojencami a japonskými jednotkami počas II. svetovej vojny. V súčasnosti však túto skutočnosť využijú najmä milovníci objavovania ukrytých záhad podmorského sveta. I na samotnom Guadalcanale (Kakabona alebo Visale Beach) či na okolitých ostrovčekoch (Maravagi Island) v súostroví Florida natrafíte na prekrásne piesočnaté pláže.

Nielen geniálna Western Province s nádhernými koralovými ostrovčekmi

K fascinujúcim sa zaraďujú i prekrásne atoly v oku lahodiacom súostroví Rennell And Bellona, rozprestierajúcom sa na juh od Guadalcanalu. Svojou krásou však ani trošku vôbec nezaostáva “Západná provincia” (skôr naopak), predovšetkým nesmierne pôvabné New Georgia Islands. Skúste čarovnú oblasť Vangunu Island s magickým ostrovčekom Uepi a majestátnou Marovo Lagoon so skvelými podmienkami na príjemné kúpanie, scénické potápanie i pohodové plážové leňošenie. Ak patríte k fanúšikom jedinečnej fauny Oceánie, neostanete sklamaní na unikátnom Tetepare Island.

0