VLetenky

Šalamúnove ostrovy so Singapore Airlines od 850 EUR

Uepi
Idylický potápačský raj, tropický ostrovček Uepi v Marovo Lagoon (foto: Xplore Dive/Flickr/CC BY 2.0)

Zaujímavý tarif 5* spoločnosti Singapore Airlines zo Star Alliance (v spolupráci s Virgin Austrlia) do Oceánie majú možnosť využiť nielen dobrodružnejšie orientovaní cestovatelia (s odletom z Európy).

Spiatočné letenky do impresívneho štátu v Austrálii a Oceánii s názvom Šalamúnove ostrovy kúpite za 606 GBP (alebo v prepočte cca 850 EUR) s odletom z Londýna. Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 13. apríla do 31. mája 2015, min. dobu pobytu 5 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 17. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve v priebehu mája 2015.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Šalamúnove ostrovy nech bude napr. odlet z britského Londýna (LON) dňa 19. mája a návrat z Honiara (HIR) dňa 28. mája 2015.

Rezervácia letenky:
Londýn – Honiara za 606 GBP (19.05.-28.05.2015)

Letecký prískok do Londýna

Pri leteckom priblížení do Londýna možno profitovať z jeho výbornej dostupnosti z našich končín. Na londýnske letisko Luton doputujete za rozumné dukáty z Bratislavy (a z Rzeszówa) Ryanair-om, zatiaľ čo Wizz Air prevádzkuje lety do tohto leteckého prístavu z Košíc, z Popradu, z Budapešti, z Brna, z Katovíc a z Prahy. (Lety z Budapešti na Luton, už ale vo vyššej cenovej hladine, núka takisto Easy Jet.)

Na ďalšie londýnske nízkonákladové letisko Stansted docestujete Ryanair-om z Bratislavy a v podstate i zo všetkých ostatných okolitých medzinárodných leteckých prístavov (Brno, Budapešť, Katovice, Krakov, Rzeszów). Na London Gatwick Intl Airport obsluhuje letecké linky opäť (za trochu vyššiu cenu) britská aerolínia Easy Jet z Budapešti, z Viedne, z Krakova a z Prahy.

Šalamúnove ostrovy

Fascinujúce Šalamúnove ostrovy sa síce zatiaľ zaraďujú medzi pomerne menej navštevované kúty gigantickej Oceánie, avšak pomerne veľkej obľube sa tešia najmä medzi austrálskymi cestovateľmi (z Brisbane sú vzdialené tri hodiny letu). Čakajú Vás v južnom Pacifiku medzi obrovitým štátom Papua Nová Guinea (v porovnaní s ňou sú oveľa bezpečnejšie) a pôvabným Vanuatu.

Pacifické pozoruhodnosti medzi Novou Guineou a Vanuatu

Výborné Šalamúnove ostrovy pozostávajú z viacerých výrazných ostrovných skupín. Administratívno-politicky ich zo severu na juh vytvárajú “skupinky” ako Choiseul, New Georgia Islands, Santa Isabel, Florida nad Russell Islands, Malaita, Guadalcanal, Rennell And Bellona, San Cristobal a Santa Cruz Islands (ktoré už sú geograficky bližšie skôr susednému Vanuatu).

Ťažké boje v priebehu vojny v minulosti (a excelentné podmienky na potápanie v súčasnosti)

Pôsobivé hlavné mesto krajiny Honiara nájdete na ostrove Guadalcanal v centrálnej partii Solomon Islands. Fanúšikovia histórie určite budú oboznámení o dramatických (pozemných a námorných) bitkách, ktoré sa v tejto oblasti odohrávali medzi spojencami a japonskými jednotkami počas II. svetovej vojny. V súčasnosti však túto skutočnosť využijú hlavne milovníci objavovania skrytých záhad podmorského sveta. Aj na samotnom Guadalcanale (Kakabona alebo Visale Beach) či na okolitých ostrovčekoch (Maravagi Island) v súostroví Florida naďabíte na nádherné piesočnaté pláže.

Nielen fenomenálna Western Province s čarokrásnymi koralovými ostrovčekmi

K fantastickým sa radia aj nádherné atoly v oku lahodiacom súostroví Rennell And Bellona, rozkladajúcom sa na juh od Guadalcanalu. Svojou krásou však ani trochu vôbec nezaostáva “Západná provincia” (skôr naopak), predovšetkým neskutočne príťažlivé New Georgia Islands. Skúste kúzelnú oblasť Vangunu Island s magickým ostrovčekom Uepi a impozantnou Marovo Lagoon s úžasnými podmienkami na pohodové kúpanie, scénické potápanie i príjemné plážové leňošenie. Pokiaľ patríte k priaznivcom unikátnej fauny Oceánie, určite nezostanete sklamaní na jedinečnom Tetepare Island.

0