VLetenky

Saint Croix Island (Panenské ostrovy) s Iberiou od 464 EUR

Saint Croix
Teague Bay Beach, Saint Croix Island (foto: Jason P. Heym/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Pôvaby Virgin Islands v podobe karibského ostrova Saint Croix máte šancu objavovať zásluhou leteckej spoločnosti Iberia v spolupráci s partnermi z Oneworld (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na americký ostrov Saint Croix (U.S. Virgin Islands) sa dajú kúpiť za 464 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od októbra 2020 do apríla 2021.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 16. novembra a návrat z amerického ostrova Saint Croix (STX) dňa 30. novembra 2020.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Saint Croix za 464 EUR (16.11.-30.11.2020)

BUD-STX
Budapešť, Maďarsko – Saint Croix, Panenské ostrovy (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Panenské ostrovy

Prekrásne Americké Panenské ostrovy Vás čakajú v nádhernom Karibskom mori, medzi Portorikom (na západe) a Britskými panenskými ostrovmi (alias British Virgin Islands na východe). V širšom geografickom zmysle možno do súostrovia zahrnúť aj “španielske Panenské ostrovy” Vieques a Culebra, ktoré sú politickou časťou amerického Portorika.

Americké teritórium – v minulosti aj súčasť Dánskeho kráľovstva

Samotné US Virgin Islands tvoria tri hlavné ostrovy (a niekoľkých menších ostrovčekov). V severnej časti sa rozprestierajú Saint Thomas a Saint John, kým v “neveľkej” vzdialenosti na juhu sa rozkladá Saint Croix. Rušné hlavné mesto Panenských ostrovov, príťažlivé Charlotte Amalie, nájdete na južnom pobreží centrálnej oblasti ostrova Saint Thomas (v pôsobivej zátoke St. Thomas Harbor). Svoj názov nesie po dánskej kráľovnej, keďže celé súostrovie bolo dlhý čas pod koloniálnou nadvládou Dánska (Danish West Indies).

Fascinujúce karibské plážové scenérie i okolité súostrovia

Na svoje si prídu hlavne milovníci čarokrásnych pláží Karibiku s bielym pieskom, priaznivci plážového leňošenia, vodných športov, ale aj odhaľovania podmorského sveta. Súste si pozrieť aj susedné British Virgin Islands alebo majestátne portorické ostrovy Vieques a Culebra – bez priameho leteckého spojenia s americkou (aj európskou) pevninou. Na prehliadku US Virgin Islands i susedného Portorika Vám stačí elektronická registrácia ESTA, platná dva roky, ktorú máte príležitosť využiť aj k dlhšej návšteve samotných Spojených štátov amerických (a ich závislých území).

0

Add a Comment