VLetenky

Sachalin s S7 Airlines od 398 EUR

Kurilské ostrovy
Vulkán Saryčeva (1496 m), Matua, Kurilské ostrovy (foto: Eliezg/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Prírodné bohatstvo ostrova Sachalin na ruskom “Ďalekom východe” (s možnosťou prehliadky Moskvy i Novosibirsku) máte šancu odhaliť s S7 Airlines z aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do sachalinského (“hlavného”) mesta Južno-Sachalinsk sa predávajú za 398 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú max. dobu pobytu 290 dní a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od polovice marca konca apríla 2018.

Príklad rezerváie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Sachalin môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 27. apríla a návrat z ruského mesta Južno-Sachalinsk (UUS) dňa 11. mája 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Južno-Sachalinsk za 398 EUR (27.04.-11.05.2018)

VIE-UUS

Sachalin

Fantastický Sachalin vytvára prakticky skoro 1000 km dlhý rovnomenný ostrov, ktorý obmývajú zo západu vody Ochotského mora a východ tvorí pobrežie Pacifiku. Na východe naň naväzuje reťaz Kurilských ostrovov (radiacich sa takisto do Sachalinskej oblasti). Od ruskej pevniny na západe ho delí Tatársky prieliv (lodná doprava na trase Cholmsk – Vanimo s napojením na hlavnú vetvu Transsibírskej magistrály cez Komsonoľsk na Amure v Chabarovsku) a od japonského ostrova Hokkaidó ho oddeľuje La Pérousova úžina (sezónne lodné spojenie z Korsakova do Wakkanai).

Pomerne studené sachalínske podnebie

Skoro 200-tisícový Južno-Sachalinsk, administratívno-politické centrum celej Sachalinskej oblasti, Vás očakáva na juhu ostrova. I keď sa rozkladá v podobnej zemepisnej šírke ako Slovensko, podnebie má omnoho chladnejší ráz vďaka studeným morským prúdom a relatívnej blízkosti Sibíri (aj keď na rozdiel od susednej Kamčatky tu nemožno naďabiť na permafrost). V chladnejších mesiacoch sa dá využiť stredisko zimných športov v lokalite Gornyj Vozduch. Nielen v teplejšom období fanúšikovia pešej turistiky nájdu nádherné horské scenérie v masívoch Gora Vajda a Chrebet Ždanko.

Fascinujúce vulkány Kurilských ostrovov

Celá Kurilské ostrovy spadajú do pacifického “Ohnivého kruhu” (Ring of Fire), čo sa odzrkadľuje prítomnosťou asi 100 sopiek, z ktorých približne štyridsiatka stále prekypuje aktivitou. K najvyšším z nich patria nesmierne fotogenický vulkán Alaid (2339 m) na dramatickom Ostrove Atlasova v najsevernejšej partii a Tyatya (1819 m) na Kunašire v južnom regióne Kurilov.

Lákavá sachalínska živočíšna ríša

Celkom pozoruhodná miestna fauna má bohaté zastúpenie “na zemi” v podobe medveďov (hnedých), vlkov, líšok, rysov, sobov, losov, vydier, sobolov, mrožov, lachtanov a množstva iných živočíchov. Skúste výborný Ostrov Tjulenij s jednými z najväčšími kolóniami tuleňov na svete. Ornitológavia (i fanúšikovia objavovania ukrytých krás podmorského sveta) si prídu na svoje na ostrove Moneron alebo pri jazere Tunajča. Z vodného sveta za zmienku stojí niekoľko vzácnych druhov lososov, ale pozornosť si istotne zaslúži i bohatý výskyt veľrýb, najmä vráskavca sivého (Gray Whale).

0