VLetenky

Ruský Omsk s Pegasus Airlines za 278 EUR

Na prehliadku rozľahlej ruskej Sibíri pozýva na svojich krídlach za vcelku rozumnú sumu letecká spoločnosť Pegasus Airlines (s odletom z viedenského leteckého prístavu).

Spiatočné letenky do sibírskeho veľkomesta Omsk sa dajú kúpiť za 250 EUR s odletom zo spomínanej Viedne. Tarifné podmienky stanovujú max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do vyčerpania voľných termínov. Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v priebehu (budúceho) letného letového poriadku (t.j. od apríla do októbra 2014). K nesporným výhodám tarifu patrí možnosť kúpy jednosmernej letenky prakticky za polovičnú sumu, takže železniční entuziasti majú príležitosť absolvovať jednu cestu po zemi Transsisbírskou magistrálou.

Ako príklad rezervácie spiatočnej letenky nech poslúži odlet z viedenského letiska (VIE) dňa 12. júla (sobota) s návratom z ruského Omsku (OMS) dňa 20. júla 2014 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Omsk za 278 EUR (12.07.-20.07.2014)

Omsk a široké okolie

Vyše miliónový Omsk sa môže pochváliť statusom druhého najľudnatejšieho sídla v ázijskej partii Ruska hneď po Novosibirsku (uralský Jekaterinburg leží v podstate “priamo” na hranici Európy a Ázie). Očakáva Vás na juhozápadnej Sibíri, pri ústí rieky Om do Irtyšu. Prechádza ním na svojom 2676. kilometri hlavná vetva preslávenej Transsibírskej magistrály na svojej epickej 9289 km dlhej ceste z moskovskej Jaroslavskej stanice (považovanej za 0. km) do Vladivostoku na brehoch Tichého oceánu (na trase cez Nižný Novgorod, Perm, Jekaterinburg a Tjumen).

Výlet do susedného Kazachstanu alebo na pôvabný Altaj?

Vzhľadom na svoju polohu “v relatívnej blízkosti” hranice s Kazachstanom môže byť Omsk takisto vcelku vhodným východiskovým bodom na návštevu tejto pozoruhodnej stredoázijskej krajiny – a to hlavne severokazašských miest Astana, Petropavl(ovsk) a Pavlodar (ľahko dostupných železničnou dopravou). Keďže vzdialenosti v najväčšej krajine sveta sa posudzujú trochu ináč ako v našich končinách, skúste sa vybrať vlakom do “neďalekého” Barnaulu, ktorý bude vstupnou bránou do čarokrásneho Altajského regiónu (pravdepodobne najkrajšie horské scenérie z celého Ruska).

0