VLetenky

Ruský Novosibirsk s Pobedou od 230 EUR

Altaj
Dolné Šavlinské jazero v altajskom masíve (foto: Ultrakrsk/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Pozvánku na prehliadku gigantickej ruskej Sibíri pripravila (pre milovníkov zimy v tej najpravejšej podobe) miestna letecká spoločnosť Pobeda (s odletom z Bratislavy).

Trasy v predaji:
Spiatočné lety do sibírskeho veľkomesta Novosibirsk sú v predaji za 230 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou. Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) v čase od polovice decembra 2017 do polovice januára 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie spiatočnej letenky nech poslúži odlet z Bratislavy (BTS) dňa 14. januára s návratom z ruského letiska Novosibirsk-Tolmačevo (OVB) dňa 23. januára 2018.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Novosibirsk za 230 EUR (14.01.-23.01.2018 / manuálne zadanie)

Novosibirsk a široké okolie

Pôsobivý 1,5-miliónový Novosibirsk, administratívne centrum rovnomennej Novosibirskej oblasti, obsadzuje tretiu priečku v rebríčku najľudnatejších sídiel Ruska (hneď po Moskve a Petrohrade). Očakáva Vás na južnom okraji Západosibírskej nížiny, pri jednom z najdlhších svetových veľtokov Ob, ktorý ním “putuje” na svojej 3650-kilometrovej ceste od svojho hlavného prameňa spod najvyššej hory Altaja (na hranici s Kazachstanom) do famózneho Obského zálivu v Severnom ľadovom oceáne.

Preslávený “Transsib”

Na svojom 3335. kilometri ním prechádza takisto hlavná vetva legendárnej Transsibírskej magistrály na jej neskutočne epickej 9289 km dlhej “púti” z moskovskej Jaroslavskej stanice (obvykle považovanej za 0. km) do impresívneho Vladivostoku na brehoch magického Tichého oceánu (na trase cez Nižný Novgorod, Perm, Jekaterinburg, Tjumen a Omsk).

Výlet do susednej Altajskej republiky?

Vzhľadom na svoju polohu v “tesnom” susedstve s Altajskou republikou môže byť Novosibirsk taktiež vhodným východiskovým bodom na návštevu tohto nádherného ruského regiónu. Keďže vzdialenosti v najväčšej krajine sveta sa posudzujú trochu ináč ako v našom regióne, skúste sa vydať smerom proti prúdu Obu (resp. jeho prítoku Katuň) vlakom do “neďalekého” Barnaulu alebo Bijsku.

Altajom až ku mongolskej hranici

Z Barnaulu (Bijsku) možno pokračovať autobusom do Gorno-Altajsku (alebo prípadne letecky s Tomsk Avia), ktorý bude vstupnou bránou do prekrásneho pohoria Altaj (pravdepodobne najpôvabnejšie horské scenérie z celého Ruska). Ďalších 500 km na juh Vás čaká hranica s Mongolskom, za ktorou budete mať príležitosť objaviť krásy mongolskej časti fantastického altajského masívu.

0