VLetenky

Ruský Novosibirsk s Pobedou od 209 EUR

Altaj
Belucha (4506 m), najvyššia hora pohoria Altaj (foto: Instaler/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Pozvánku na prehliadku gigantickej ruskej Sibíri pripravila miestna letecká spoločnosť Pobeda (s odletom z Bratislavy).

Trasy v predaji:
Spiatočné lety do sibírskeho veľkomesta Novosibirsk kúpite za 209 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) v priebehu februára 2020 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Bratislavy (BTS) dňa 6. februára s návratom z ruského letiska Novosibirsk-Tolmačevo (OVB) dňa 12. februára 2020.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Novosibirsk za 209 EUR (06.02.-12.02.2020)

BTS-OVB
Bratislava, Slovensko – Novosibirsk, Rusko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Novosibirsk a široké okolie

Pôsobivý 1,5-miliónový Novosibirsk, administratívne centrum rovnomennej Novosibirskej oblasti, obsadzuje tretiu priečku v rebríčku najľudnatejších sídiel Ruska (hneď po Moskve a Petrohrade). Očakáva Vás na južnom okraji Západosibírskej nížiny, pri jednom z najdlhších svetových veľtokov Ob, ktorý ním “putuje” na svojej 3650-kilometrovej ceste od svojho hlavného prameňa spod najvyššej hory Altaja (na hranici s Kazachstanom) do famózneho Obského zálivu v Severnom ľadovom oceáne.

Preslávený “Transsib”

Na svojom 3335. kilometri ním prechádza takisto hlavná vetva legendárnej Transsibírskej magistrály na jej neskutočne epickej 9289 km dlhej “púti” z moskovskej Jaroslavskej stanice (zvyčajne pokladanej za 0. km) do impresívneho Vladivostoku na brehoch magického Tichého oceánu (na trase cez Nižný Novgorod, Perm, Jekaterinburg, Tjumen a Omsk).

Výlet do susednej Altajskej republiky?

Vzhľadom na svoju polohu v “tesnom” susedstve s Altajskou republikou môže byť Novosibirsk taktiež vhodným východiskovým bodom na návštevu tohto nádherného ruského regiónu. Keďže vzdialenosti v najväčšej krajine sveta sa posudzujú trochu ináč ako v našom regióne, skúste sa vydať smerom proti prúdu Obu (resp. jeho prítoku Katuň) vlakom do “neďalekého” Barnaulu alebo Bijsku.

Altajom až ku mongolskej hranici

Z Barnaulu (Bijsku) možno pokračovať autobusom do Gorno-Altajsku (alebo prípadne letecky s Tomsk Avia), ktorý bude vstupnou bránou do prekrásneho pohoria Altaj (pravdepodobne najpôvabnejšie horské scenérie z celého Ruska). Ďalších 500 km na juh Vás čaká hranica s Mongolskom, za ktorou budete mať príležitosť objaviť krásy mongolskej časti fantastického altajského masívu.

0

Add a Comment