VLetenky

Ruský Novosibirsk s Pobedou od 175 EUR

Altaj
Rieka Katuň na svojej ceste z altajskej hory Belucha do Obu (foto: Andrew Kudrin/Flickr/CC BY 2.0)

Pozvánku na návštevu gigantickej ruskej Sibíri pripravila miestna letecká spoločnosť Pobeda (s odletom z Bratislavy).

Trasy v predaji:
Spiatočné lety do sibírskeho veľkomesta Novosibirsk sa predávajú za 175 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) v priebehu apríla 2019 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Bratislavy (BTS) dňa 4. apríla s návratom z ruského letiska Novosibirsk-Tolmačevo (OVB) dňa 7. apríla 2019.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Novosibirsk za 175 EUR (04.04.-07.04.2019)

BTS-OVB
Bratislava, Slovensko – Novosibirsk, Rusko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Novosibirsk a široké okolie

Impresívny 1,5-miliónový Novosibirsk, administratívne centrum rovnomennej Novosibirskej oblasti, obsadzuje tretiu pozíciu v rebríčku najľudnatejších sídiel Ruska (hneď po Moskve a Petrohrade). Čaká Vás na južnom okraji Západosibírskej nížiny, pri jednom z najdlhších svetových veľtokov Ob, ktorý ním “putuje” na svojej 3650-kilometrovej ceste od svojho hlavného prameňa spod najvyššej hory Altaja (na hranici s Kazachstanom) do znamenitého Obského zálivu v Severnom ľadovom oceáne.

Legendárny “Transsib”

Na svojom 3335. kilometri ním prechádza taktiež hlavná vetva preslávenej Transsibírskej magistrály na jej nesmierne epickej 9289 km dlhej “púti” z moskovskej Jaroslavskej stanice (obvykle považovanej za 0. km) do pôsobivého Vladivostoku na brehoch dramatického Tichého oceánu (na trase cez Nižný Novgorod, Perm, Jekaterinburg, Tjumen a Omsk).

Výlet do susednej Altajskej republiky?

Vzhľadom na svoju polohu v “tesnom” susedstve s Altajskou republikou môže byť Novosibirsk takisto výhodným východiskovým bodom na návštevu tohto prekrásneho ruského regiónu. Keďže vzdialenosti v najväčšej krajine sveta sa posudzujú trošku ináč ako v našom regióne, skúste sa vybrať smerom proti prúdu Obu (resp. jeho prítoku Katuň) vlakom do “neďalekého” Barnaulu alebo Bijsku.

Altajom až ku mongolskej hranici

Z Barnaulu (Bijsku) sa dá pokračovať autobusom do Gorno-Altajsku (alebo prípadne letecky s Tomsk Avia), ktorý bude vstupnou bránou do nádherného pohoria Altaj (zrejme najpríťažlivejšie horské scenérie z celého Ruska). Ďalších 500 km na juh Vás očakáva hranica s Mongolskom, za ktorou budete mať šancu odhaliť krásy mongolskej partie fascinujúceho altajského masívu.

0