VLetenky

Ruský Krasnodar s Pobedou od 132 EUR

Dombaj
Turistické stredisko Dombaj (1600 m-3200 m) (foto: LxAndrew/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Pozvánku na návštevu (nielen) juhoruského Krasnodarského kraja (s možnosťou prehliadky Moskvy) prináša miestna letecká spoločnosť Pobeda (s odletom z Bratislavy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do juhoruského mesta Krasnodar kúpite za 132 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Podmienky predaja:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) v priebehu mája a októbra 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet zo slovenskej Bratislavy (BTS) dňa 15. mája s návratom z ruského Krasnodaru (KRR) dňa 22. mája 2018.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Krasnodar za 132 EUR (15.05.-22.05.2018)

BTS-KRR

Krasnodar a široké okolie

Trišvrtemiliónový Krasnodar, administratívno-politické centrum rovnomenného Krasnodarského kraja, Vás očakáva asi 150 km na severovýchod od štvrťmliónového čiernomorského prístavu Novorossijsk. Západ Krasnodarského kraja obmývajú vody Azovského mora, juh tvorí čiernomorské pobrežie, na juhovýchode hraničí s (gruzínskym) Abcházskom, zatiaľ čo na východe susedí s ruskou Karačajsko-čerkeskou republikou i Stavropolským krajom a na severe s Rostovskou oblasťou.

Subtropické Soči (so ZOH 2014)

V juhovýchodnej partii Krasnodarského kraja naďabíte na obľúbené prímorské letovisko Soči (s prevažne subtropickým podnebím). V čase 7.-23. februára 2014 sa tu (resp. v neďalekom turistickom stredisku Krasnaja Poľana) uskutočnili Zimné olympijské hry 2014, pričom samotné Soči patrilo k najteplejším miestam vôbec, kde sa kedy v histórii odohrávali ZOH.

Lákavý Gidroaviasalon v Gelendžiku a pútavé obojživelné lietadlá Beriev

Vášnivých leteckých entuziastov zrejme upúta firma Beriev, ktorá sa zaoberá výrobou “obojživelných” lietadiel (amphibous aircraft) v ruskom Taganrogu (od roku 1934). Spoločnosť taktiež každé dva roky organizuje impresívny Gidroaviasalon v Gelendžiku (v pomerne neveľkej vzdialenosti od Novorossijsku), striedajúci sa z moskovskou air show MAKS. V tomto roku gelendžický Gidroaviasalon zaujme termín 13.-16. septembra 2018.

Atraktívne scenérie v susedných regiónoch

Z ďalších cestovateľských cieľov v širšom okolí skúste pôsobivú Adygejskú republiku (s hlavným mestom Majkop), ktorú celokm rozľahlý Krasnodarský kraj obklopuje zo všetkých strán. Niekoľko pozoruhodností sa nachádza i v grandióznej Rostovskej oblasti s jej úžasným “srdcom” s názvom Rostov na Done. V Stavropolskom kraji natrafíte na pozoruhodný Stavropol, rodisko posledného sovietskeho prezidenta Michaila Gorbačova aj dramatické Mineraľnyje vody.

Skvelý Kaukaz

Impozantné kaukazské trojtisícovky číhajú i v oblasti “olympijskej” lokality Krasnaja Poľana v samotnom Krasnodarskom kraji. V susednej Karačajsko-čerkeskej republike (v pomerne neveľkej vzdialenosti od hraníc s Gruzínskom) nájdete i fantastický Elbrus (5642 m), najvyšší vrch Kaukazu (a podľa niektorých metodík aj Európy). Príťažlivé horské scenérie Vás očakávajú i v okolí obľúbeného turistického strediska Dombaj (1630 m) s dobrou lyžovačkou v zimnom období aj vynikajúcimi podmienkami pre pešiu turistiku v teplejších mesiacoch (nielen) v oblasti prekrásnej švortisícovky Dombaj Ulgen (4046 m) vo fotogenickej prírodnej rezervácii “Teberdinskyj zapovednik”.

0