VLetenky

Ruský Krasnodar s Pobedou od 126 EUR

Dombaj
Horská panoráma v okolí obľúbeného turistického strediska Dombaj (foto: Peter/Flickr/CC BY 2.0)

Pozvánku na návštevu (nielen) juhoruského Krasnodarského kraja (s možnosťou prehliadky Moskvy) prináša miestna letecká spoločnosť Pobeda (s odletom z Bratislavy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do juhoruského mesta Krasnodar kúpite za 126 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Podmienky predaja:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas apríla 2019 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet zo slovenskej Bratislavy (BTS) dňa 4. apríla s návratom z ruského Krasnodaru (KRR) dňa 11. apríla 2019.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Krasnodar za 126 EUR (04.04.-11.04.2019)

BTS-KRR
Bratislava, Slovensko – Krasnodar, Rusko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Krasnodarský kraj (a širšie okolie)

Trišvrtemiliónový Krasnodar, administratívno-politické centrum rovnomenného Krasnodarského kraja, Vás čaká asi 150 km na severovýchod od štvrťmliónového čiernomorského prístavu Novorossijsk. Západ Krasnodarského kraja obmývajú vody Azovského mora, juh vytvára čiernomorské pobrežie, na juhovýchode hraničí s (gruzínskym) Abcházskom, kým na východe susedí s ruskou Karačajsko-čerkeskou republikou i Stavropolským krajom a na severe s Rostovskou oblasťou.

Subtropické Soči (so ZOH 2014)

V juhovýchodnej časti Krasnodarského kraja naďabíte na populárne prímorské letovisko Soči (s prevažne subtropickým podnebím). V čase 7.-23. februára 2014 sa tu (resp. v neďalekom turistickom stredisku Krasnaja Poľana) uskutočnili Zimné olympijské hry 2014, pričom samotné Soči patrilo k najteplejším miestam vôbec, kde sa kedy v histórii odohrávali ZOH.

Lákavý Gidroaviasalon v Gelendžiku a pútavé obojživelné lietadlá Beriev

Vášnivých leteckých entuziastov pravdepodobne upúta firma Beriev, ktorá sa zaoberá výrobou “obojživelných” lietadiel (amphibous aircraft) v ruskom Taganrogu (od roku 1934). Spoločnosť takisto každé dva roky organizuje pôsobivý Gidroaviasalon v Gelendžiku (v relatívne neveľkej vzdialenosti od Novorossijsku), striedajúci sa z moskovskou air show MAKS. Najbližšie gelendžický Gidroaviasalon zaujme termín v priebehu septembra 2020.

Atraktívne scenérie v susedných regiónoch

Z ďalších cestovateľských cieľov v širšom okolí skúste impresívnu Adygejskú republiku (s hlavným mestom Majkop), ktorú vcelku rozľahlý Krasnodarský kraj obklopuje zo všetkých strán. Niekoľko pozoruhodností sa nachádza aj v grandióznej Rostovskej oblasti s jej skvelým “srdcom” pod názvom Rostov na Done. V Stavropolskom kraji narazíte na pozoruhodný Stavropol, rodisko posledného sovietskeho prezidenta Michaila Gorbačova i magické Mineraľnyje vody.

Úžasný Kaukaz

Majestátne kaukazské trojtisícovky číhajú aj v oblasti “olympijskej” lokality Krasnaja Poľana v samotnom Krasnodarskom kraji. V susednej Karačajsko-čerkeskej republike (v relatívne neveľkej vzdialenosti od hraníc s Gruzínskom) nájdete aj fascinujúci Elbrus (5642 m), najvyšší vrch Kaukazu (a podľa niektorých metodík i Európy). Pôvabné horské scenérie Vás čakajú aj v okolí populárneho turistického strediska Dombaj (1630 m) s dobrou lyžovačkou v zimnom období i výbornými podmienkami pre pešiu turistiku v teplejších mesiacoch (nielen) v oblasti nádhernej švortisícovky Dombaj Ulgen (4046 m) vo fotogenickej prírodnej rezervácii “Teberdinskyj zapovednik”.

0