VLetenky

Ruský Kaukaz s Pegasus Airlines od 146 EUR

Dombay
Severokaukazské stredisko zimných športov Dombay (1600 m-3200 m) (foto: Peter/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen milovníci hôr majú príležitosť na návštevu ruského Kaukazu (aj počas “predĺženého víkendu”) využiť akciu leteckej spoločnosti Pegasus Airlines (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do juhoruského mesta Mineraľnyje Vody sa predávajú za 146 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu (pri uplatnení zľavy 20% zo základnej ceny 183 EUR).

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou. Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 21.02.-27.04., 03.05.-13.05., 23.05.-07.06. a 13.06.-22.06.2017 (s ukončením ciest do 22. júna 2017) a predaj do 22. januára (so zľavou 20% do 21:59 stredoeurópskeho času).

Počas rezervačného procesu bude potrebné (v jeho závere pred platbou po zvolení jednotlivých segmentov a vypísaní osobných údajov) označiť “políčko” s názvom kampane (“20-22 January – 20% off“) a následne bude základná cena letenky (t.j. 183 EUR) znížená o 20% (na 146 EUR).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve (v rámci podmienok tarifu) predovšetkým v čase od polovice apríla do polovice júna 2017.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie letenky nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 5. mája (piatok) s návratom z Mineraľnych Vod (MRV) dňa 9. mája 2017 (utorok) – s využitím pondelkového sviatku 08.05.2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Mineraľnyje Vody za 146 EUR (05.05.-09.05.2017 / 183 EUR pred zľavou)

Ruský Kaukaz

Stavropolský kraj

Pozoruhodný Stavropolský kraj Vás čaká v južnej časti európskej partie Ruska (na území s rozlohou 66,5 tisíc km² tu žije okolo 2,8 milióna obyvateľov). Na západe hraničí s Krasnodarským krajom (Krasnodar), na severe susedí s Rostovskou oblasťou (Rostov na Done) a Kalmyckou republikou (Elista), za východných susedov má Dagestan (Machačkala) a Čečensko (Groznyj), kým na juhu si postupne “podáva ruky” (z východu na západ) s Ingušskom (Magas), Severným Osetskom (Vladikavkaz), Kabardsko-Balkarskom (Naľčik) a Karačajsko-čerkeskou republikou (Čerkesk).

Pulzujúci Stavropol

Asi 400-tisícový Stavropol, administratívne centrum rovnomenného Stavropolského kraja, Vás čaká v západnej oblasti tohto juhoruského regiónu. Toto impresívne mesto, ktorého názov pochádza z gréckeho Stavropolis, založil koncom 18. storočia ruský šľachtic Potemkin na podnet cárovnej Kataríny Veľkej. K jeho hrdým rodákom patrí aj “otec perestrojky”, posledný sovietsky prezident M. Gorbačov.

Obľúbené Mineraľnyje Vody

Vyše 150 km smerom na juhovýchod od rušného Stavropolu nájdete v rozľahlom Stavropolskom kraji celkom pôsobivé Mineraľnyje Vody, ktoré bývajú často označované ako výhodné východisko do Kaukazu (do oblasti impozantného Elbrusu). Toto impresívne “mestečko” Vás očakáva na železničnej trati, ktorá spája ruský Rostov na Done s azerbajdžanskou metropolou Baku.

Majestátny Elbrus

V susednej Kabardsko-balkarskej republike v pomerne neveľkej vzdialenosti od hraníc s Gruzínskom (resp. v susedstve s Karačajsko-čerkeskou republikou) naďabíte aj na fantastický Elbrus (5642 m), najvyšší vrch Kaukazu (a podľa niektorých metodík aj Európy). Samotný stratovulkán Elbrus sa zaraďuje k jedným z najľahšie dostupných vrcholov vo svojej “výškovej” kategórii (počas jasných dní bude viditeľný aj z lokalít Mineraľnyje Vody či miestneho “hlavného mesta” Naľčik).

Fascinujúci Teberdinskyj zapovednik

V Karačajsko-čerkeskej republike, najkľudnejšom kúte ruského (Severného) Kaukazu, natrafíte na nemenej krásne horské scenérie. Skúste populárne turistické stredisko Dombaj (1630 m) s vhodnými podmienkami na lyžovanie v zimných mesiacoch na svahoch Musa Ačitara (1800 m až 3200 m). V teplejšom období Vás naopak príjemne prekvapia vynikajúce možnosti pre pešiu turistiku v okolí dramatickej švortisícovky Dombaj Ulgen (4046 m), položenej na hranici Ruska a gruzínskeho Abcházska v neskutočne fotogenickej prírodnej rezervácii “Teberdinskyj zapovednik”.

0