VLetenky

Ruský Ďaleký Východ s Transaero od 201 EUR

Amur
Veľrieka Amur na ruskom Ďalekom Východe (foto: Konstrukt0r/Wikimedia Commons/CC BY-SA 2.0)

Na cestu do znamenitej Amurskej oblasti na famóznom ruskom Ďalekom Východe sa máte príležitosť vybrať s leteckou spoločnosťou Transaero (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky do ruského Blagoveščensku sa dajú kúpiť za 201 s odletom z viedenského letiska. V cene 213 EUR možno letieť na Ďaleký Východ aj z českých Pardubíc.

Tarifné podmienky určujú max. dobu pobytu 2 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete vo veľmi obmedzenom množstve najmä v priebehu marca 2015. Približne za polovičnú hodnotu sú k dispozícii aj jednosmerné letenky, čo možno skombinovať s cestou Transsibírskou magistrálou.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na ruský Ďaleký Východ nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 5. marca s návratom z ruského Blagoveščensku (BQS) dňa 12. marca 2015 (za 201 EUR).

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky do Amurskej Oblasti môže byť odlet z Pardubíc (PED) dňa 5. marca s návratom z Blagoveščensku (BQS) dňa 12. marca 2015 (za 213 EUR).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Blagoveščensk za 201 EUR (05.03.-12.03.2015)
Viedeň – Blagoveščensk za 201 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Blagoveščensk za 5551 CZK (rezervácia v ČJ)

Pardubice – Blagoveščensk za 213 EUR (05.03.-12.03.2015)
Pardubice – Blagoveščensk za 213 EUR (rezervácia v NJ)
Pardubice – Blagoveščensk za 5882 CZK (rezervácia v ČJ)

Vilnius – Blagoveščensk za 134 EUR (05.03.-12.03.2015)
Vilnius – Blagoveščensk za 134 EUR (rezervácia v NJ)
Vilnius – Blagoveščensk za 3689 CZK (rezervácia v ČJ)

Pozn.: Odporúčame platbu (kreditnou) kartou (s možnosťou chargeback-u)

Amurská oblasť (ruský Ďaleký Východ)

Viac ako 200-tisícový Blagoveščensk Vás očakáva na ruskom Ďalekom Východe vo veľmi tesnej blízkosti čínskej hranice (neďaleko mesta Heihe) pri ústí rieky Zeja do Amuru. Spomínaný desiaty najdlhší svetový veľtok (Amur) v tomto kúte sveta vytvára kľukatú geograficko-politickú hranicu medzi Ruskom a Čínou, ktorú opúšťa prakticky až v širšom okolí Chabarovska.

Pôsobivé hlavné mesto Amurskej oblasti

Impresívny Blagoveščensk má status administratívneho a kultúrneho centra fascinjúcej ruskej Amurskej oblasti. Cez asi 100 km vzdialené mesto Belogorsk (nachádzajúce sa smerom na severovýchod) prechádza i epická Transsibírska magistrála na svojej dramatickej 9289-kilometrovej ceste z moskovskej Jaroslavskej stanice do Vladivostoku na pobreží Pacifiku (belogorská železničná stanica leží na 7866. kilometri od Moskvy). V pomerne dostupnej vzdialenosti (optikou najväčšej krajiny modrej planéty) od Blagoveščensku nájdete aj Chabarovsk (8523. km legendárneho Trannsibu).

Odskočíte si aj do Číny?

V prípade dostatočnej chuti i časových možností si skúste odskočiť aj do susedného čínskeho mesta Heihe, ktoré leží prakticky na druhej strane Amuru. Napriek tomu, že z ruským Blagoveščenskom vytvárajú akúsi špeciálnu ekonomickú zónu, bezvízové cestovanie sa vzťahuje pravidelne iba v rámci “malého pohraničného styku” pre domácich z oboch strán hranice.

0