VLetenky

Ruský Ďaleký Východ s S7 Airlines od 382 EUR

Khabarovsk
Príjemné scenérie ruského “ďalekovýchodného” mesta Chabarovsk (foto: Mark Stepanov/Pixabay/CC0)

Na cestu do Chabarovského kraja na ruskom Ďalekom Východe sa máte príležitosť vydať so spoločnosťou S7 Airlines z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Chabarovsku (jedného z najväčších miest ruského Ďalekého Východu) kúpite za 382 EUR s odletom z viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú max. dobu pobytu 290 dní a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od konca marca do konca apríla 2018.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 29. apríla (nedeľa) s návratom z ruského Chabarovsku (KHV) dňa 11. mája 2018 (piatok).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Chabarovsk za 382 EUR (29.04.-11.05.2018)

VIE-KHV

Chabarovský kraj

Vyše 600-tisícový Chabarovsk Vás čaká na ruskom Ďalekom Východe (vo veľmi tesnej blízkosti čínskej hranice) pri ústí rieky Ussuri do Amuru. K regionálnym susedom patria Magadanská oblasť (na severe), Sachalinská oblasť (na východe), Prímorský kraj (na juhu), ako aj Amurská oblasť, Židovská AO, Jakutsko (Sacha) a čínska provincia Heilongjiang (na západe).

Impresívne hlavné mesto Chabarovského kraja

Pôsobivý Chabarovsk (nazvaný po ruskom bádateľovi a cestovateľovi menom Jerofej Pavlovič Chabarov) má status administratívneho a kultúrneho centra rovnomenného Chabarovského kraja. Prechádza tadiaľto na svojom 8523. km aj epická Transsibírska magistrála na svojej dramatickej 9289-kilometrovej ceste z moskovskej Jaroslavskej stanice do Vladivostoku na pobreží Pacifiku.

Magický Amur

Desiaty najdlhší svetový veľtok Amur (tak ako aj jeho prítok Ussuri) v širšom okolí tvorí kľukatú geograficko-politickú hranicu medzi Ruskom a Čínou, ktorú opúšťa prakticky až pri Chabarovsku a pokračuje ďalej na svojej ceste cez Dolnoamurskú nížinu až do ústia v Tatárskom prielive, resp. v Sachalinskom zálive (v pacifickom Ochotskom mori).

Cestovateľské zaujímavosti v širšom regióne

V relatívne dostupnej vzdialenosti (optikou najväčšej krajiny planéty) od Chabarovsku nájdete v susednej Amurskej oblasti aj Blagovščensk (už mimo Transsibu , ale s pravidelnou železničnou dopravou). Od tichomorského prístavu Vladivostok, Vás delí asi 800 km po Transsibírskej magistrále. Na pútavú Bajkalsko-Amurskú magistrálu (BAM) sa napojíte v Komsomoľsku na Amure (odkiaľ možno pokračovať železnicou po BAM do pobrežného Vanino a následne loďou až na Sachalin).

Odskočíte si i do Číny?

V prípade dostatočnej chuti aj vhodných časových možností si skúste odskočiť i do “susedného” pohraničného mesta Fuyuan (v čínskej provincii Heilongjiang), dostupného v teplejších mesiacoch pravidelnou lodnou dopravou (rýchloloďou) po veľrieke Amur (pre vstup do Číny platí rovnako vízová povinnosť a v tomto prípade budú potrebné aj viavstupové víza do Ruska).

0