VLetenky

Rimini s Ryanair od 39 EUR

Rimini
Emilia-Romagna v podobe plážových scenérií Rimini (foto: Sharon Mollerus/Flickr/CC BY 2.0)

Taliansky región Emilia Romagna, pútavé San Marino, ale aj susedné Toskánsko s umeleckou Florenciou či šikmou vežou v Pise – to všetko sa nachádza v dostupnej vzdialenosti z Rimini, kam sa Vás snaží nalákať so svojou ponukou letecká spoločnosť Ryanair (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do talianskeho Rimini (Emilia Romagna) kúpite za 12338 HUF (alebo v prepočte cca 39 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas mája 2019 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 10. mája (piatok) s návratom z talianskeho Rimini (RMI) dňa 27. mája 2019 (pondelok).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Rimini za 12338 HUF / 39 EUR (10.05.-27.05.2019 / piatok – pondelok)

BUD-RMI
Budapešť, Maďarsko – Rimini, Taliansko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Emilia-Romagna

Chutná Bologna

Pôsobivá Bologna, 400-tisícové centrum regiónu Emila-Romagna (situovaného v severnej partii Talianska), poteší početnými významnými múzeami a galériami. Považuje sa za gastronomickú metropolu celého Apeninského polostrova, o čom sa milovníci talianskeho kulinárskeho umenia majú príležitosť presvedčiť v jednej z mnohých výborných miestnych “trattórií”.

Dramatické San Marino a kúzelné historické mestá Modena, Parma a Piacenza

V teplejších mesiacoch roka zamierte do populárneho prímorského letoviska Rimini, kým v chladnejšom období si istotne nenechajte ujsť neďaleké San Maríno (s čarovnou geografickou polohou a excelentným výhľadom na široké okolie). Za návštevu však rozhodne stojí aj neďaleká Modena, rodisko a pôsobisko nesmrteľných legiend ako Enzo Ferrari či Luciano Pavarotti. Blízko Parmy Vás čaká fantastický hrad Castello di Torrechiara. Nevynechajte pohodovú Piacenzu s okúzľujúcim Palazzo Comunale (il Gotico) na impresívnom námestí Piazza Cavalli.

Toskánsko

Ak to Vaše časové možnosti dovolia, istotne neobíďte ani susedné Toskánsko. Z tejto svetoznámej oblasti pochádza obrovské množstvo talianskych osobností – Dante Alighieri, Francesco Petrarca, Giovanni Bocaccio, Leonardo Da Vinci, Michelangelo, Donatello, Botticelli, Galileo Galilei, Nicolo Machiavelli a Giacomo Puccini. Toskánsko sa dá pokladať za kolísku renesancie a miestny dialekt (odvodený z latinčiny) poslúžil ako základ spisovného talianskeho jazyka.

Očarujúca Florencia a znamenitá Pisa

V hlavnom meste Toskánska – kúzelnej Florencii, na Vás priam z každého rohu dýchajú skvelé ukážky renesančnej architektúry a umenia. Ak už budete renesanciou náhodou trochu presýtení, doprajte si ochutnávku úžasného toskánskeho vína a k tomu čosi z miestnych gastronomických špecialít. Pokračovať skúste až do scénickej Pisy s impozantným námestím Piazza del Duomo, kde nájdete mimoriadnu šikmú vežu a prekrásnu historickú katedrálu (dóm).

0