VLetenky

Rím s Ryanair za 36 EUR

Rím
Príťažlivé scenérie rušného centra talianskej metropoly Rím (foto: Chris Yunker/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Zažiť neopakovateľnú atmosféru legendárneho “večného mesta” Rím (i pápežského štátu Vatikán) máte príležitosť s leteckou spoločnosťou Ryanair (s odletom zo slovenského hlavného mesta).

Spiatočné letenky do talianskeho Ríma sú v predaji za 36 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika. Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte naviac poplatok 2%) a pri cestovaní s príručnou batožinou (povolené 2 ks). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve počas zimných mesiacov roku 2015 (s predajom do vyčerpania voľných termínov).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do talianskeho Ríma môže byť odlet z Bratislavy (BTS) dňa 22. januára a návrat z rímskeho Ciampina (CIA) dňa 29. januára 2015.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Rím-Ciampino za 36 EUR (22.01.-29.01.2015)

Rím

Impozantný 2,8-miliónový Rím, postavený podľa povesti na siedmich pahorkoch, Vás očakáva v centrálnej partii Apeninského polostrova – približne 30 km od pobežia pohodového Stredozemného mora. V neveľkej vzdialenosti od najužšieho centra Ríma nájdete aj sídlo pápežskej stolice alias náboženský Vatikán (s pôsobivým kruhovým námestím sv. Petra), najmenšia krajina na svete podľa veľkosti svojho územia (0,44 km²) aj celkového počtu obyvateľov (800).

Úžasné Koloseum, skvelé Forum Romanum i vynikajúci Pantheon

K najpozoruhodnejším pamiatkam na bohaté rímske dejiny sa zaraďuje nepochybne neuveriteľne fotogenické Koloseum, o ktorom sa traduje – “ak padne Koloseum, tak padne aj celý Rím”. Pútavé susedné Fórum (Forum Romanum) plnilo po dlhé stáročia funkciu centra verejného života, kým majestátny Pantheon bol vybudovaný na počesť mocným rímskym božstvám.

Fantastická minulosť jednej z najväčších svetových ríší v histórii ľudstva

Preslávené “večné mesto” bolo kedysi centrom gigantického Rímskeho impéria, ktoré na svojom vrchole počas vlády cisára Trajána na prelome 1. a 2. st. n.l. dosahovalo rozlohu zhruba 5 miliónov km² s odhadovaným počtom obyvateľov okolo 60 miliónov (čo v tej dobe predstavovalo asi pätinu celosvetovej populácie). Táto neskutočná ríša, rozkladajúca sa na území dnešných 40-tich krajín, zahŕňala oblasť Európy, severnej Afriky a Blízkeho východu. Už v tom čase bol iba samotný Rím svojou populáciou asi dvakrát taký veľký, ako akékoľvek iné európske mesto do začiatku 17. storočia.

0