VLetenky

Rím s Ryanair za 30 EUR

Tivoli
Pôvabná Villa d’Este v meste Tivoli v talianskej provincii Lazio (foto: Jean-Pierre Dalbéra/Flickr)

Zažiť atmosféru presláveného “večného mesta” Rím (aj pápežského štátu Vatikán) máte možnosť s leteckou spoločnosťou Ryanair (s odletom zo slovenskej metropoly).

Spiatočné letenky do talianskeho Ríma sa predávajú za 30 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika. Uvedená cena platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte navyše poplatok 2%) a pri cestovaní s príručnou batožinou (povolené 2 ks). Podmienky predaja stanovujú cesty od 1. do 31. januára 2015 a nákup do 4. novembra. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedeného času platnosti tarifu (t.j. v priebehu januára 2015).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do talianskeho Ríma nech bude napr. odlet z Bratislavy (BTS) dňa 15. januára a návrat z rímskeho Ciampina (CIA) dňa 17. januára 2015.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Rím-Ciampino za 30 EUR (15.01.-17.01.2015)

Rím

Majestátny 2,8-miliónový Rím, vybudovaný podľa povesti na siedmich pahorkoch, Vás čaká v centrálnej časti Apeninského polostrova – zhruba 30 km od pobežia príjemného Stredozemného mora. V neveľkej vzdialenosti od najužšieho centra Ríma nájdete aj sídlo pápežskej stolice alias náboženský Vatikán (s impresívnym kruhovým námestím sv. Petra), najmenšia krajina na svete podľa veľkosti svojho územia (0,44 km²) aj celkového počtu obyvateľov (800).

Skvelé Koloseum, úžasné Forum Romanum i výborný Pantheon

K najpozoruhodnejším pamiatkam na bohaté rímske dejiny sa radí nepochybne neskutočne fotogenické Koloseum, o ktorom sa traduje – “ak padne Koloseum, tak padne aj celý Rím”. Pútavé susedné Fórum (Forum Romanum) plnilo po dlhé stáročia funkciu centra verejného života, kým impozantný Pantheon bol postavený na počesť mocným rímskym božstvám.

Fascinujúca minulosť jednej z najväčších svetových ríší v histórii ľudstva

Svetoznáme “večné mesto” bolo kedysi centrom obrovitého Rímskeho impéria, ktoré na svojom vrchole počas vlády cisára Trajána na prelome 1. a 2. st. n.l. dosahovalo rozlohu približne 5 miliónov km² s odhadovaným počtom obyvateľov okolo 60 miliónov (čo v tej dobe predstavovalo asi pätinu celosvetovej populácie). Táto neuveriteľná ríša, rozprestierajúca sa na území dnešných 40-tich krajín, zahŕňala oblasť Európy, severnej Afriky a Blízkeho východu. Už v tom čase bol len samotný Rím svojou populáciou asi dvakrát taký veľký, ako akékoľvek iné európske mesto do začiatku 17. storočia.

0