VLetenky

Rím s Ryanair za 20 EUR

Tivoli
Villa d’Este (Fontana di Nettuno) v meste Tivoli v provincii Lazio (foto: Andy Hay/Flickr/CC BY 2.0)

Nasať neopakovateľnú atmosféru svetoznámeho “večného mesta” Rím (i pápežského štátu Vatikán) možno s leteckou spoločnosťou Ryanair (s odletom zo slovenskej metropoly Bratislava).

Spiatočné letenky do talianskeho hlavného mesta Rím sa predávajú za 20 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte naviac poplatok 2%) a pri cestovaní s príručnou batožinou (povolené 2 ks).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Ríma môže byť odlet z Bratislavy (BTS) dňa 19. januára a návrat z letiska Rím-Ciampino (CIA) dňa 26. januára 2016.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Rím-Ciampino za 20 EUR (19.01.-26.01.2016)

Rím

Impozantný 2,8-miliónový Rím, postavený podľa povesti na siedmich pahorkoch, Vás očakáva v centrálnej partii Apeninského polostrova – približne 30 km od pobrežia pohodového Stredozemného mora. V neveľkej vzdialenosti od najužšieho centra Ríma nájdete aj sídlo pápežskej stolice alias náboženský Vatikán (s pôsobivým kruhovým námestím sv. Petra), najmenšiu krajina na svete podľa veľkosti svojho územia (0,44 km²) aj celkového počtu obyvateľov (800).

Úžasné Koloseum, skvelé Forum Romanum i vynikajúci Pantheon

K najpozoruhodnejším pamiatkam na bohaté rímske dejiny sa zaraďuje nepochybne neskutočne fotogenické Koloseum, o ktorom sa traduje – “ak padne Koloseum, tak padne aj celý Rím”. Pútavé susedné Fórum (Forum Romanum) plnilo po dlhé stáročia funkciu centra verejného života, zatiaľ čo majestátny Pantheon bol vybudovaný na počesť mocným rímskym božstvám.

Fantastická minulosť jednej z najväčších svetových ríší v histórii ľudstva

Legendárne “večné mesto” bolo kedysi centrom gigantického Rímskeho impéria, ktoré na svojom vrchole v priebehu vlády cisára Trajána na prelome 1. a 2. st. n.l. dosahovalo rozlohu zhruba 5 miliónov km² s odhadovaným počtom obyvateľov okolo 60 miliónov (čo v tej dobe predstavovalo asi pätinu celosvetovej populácie). Táto neskutočná ríša, rozkladajúca sa na území dnešných 40-tich krajín, zahŕňala oblasť Európy, severnej Afriky a Blízkeho východu. Už v tom čase bol iba samotný Rím svojou populáciou asi dvakrát taký veľký, ako akékoľvek iné európske mesto do začiatku 17. storočia.

0