VLetenky

Rím s Ryanair od 20 EUR

Rím
Grandiózny interiér obdivuhodného antického Pantheonu (foto: Jay Reed/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Nasať nezabudnuteľnú atmosféru presláveného “večného mesta” Rím (aj pápežského štátu Vatikán) možno s leteckou spoločnosťou Ryanair (s odletom zo slovenskej metropoly Bratislava).

Spiatočné letenky do talianskeho hlavného mesta Rím sú v predaji za 20 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte navyše poplatok 2%) a pri cestovaní s príručnou batožinou (povolené 2 ks). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä v prvej polovice decembra 2015 a druhej polke januára 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do nech poslúži odlet z Bratislavy (BTS) dňa 16. januára (sobota) a návrat z letiska Rím-Ciampino (CIA) dňa 23. januára 2016 (sobota).

Rezervácia letenky:
Bratislava – Rím-Ciampino za 20 EUR (16.01.-23.01.2015)

Rím

Majestátny 2,8-miliónový Rím, vybudovaný podľa povesti na siedmich pahorkoch, Vás čaká v centrálnej časti Apeninského polostrova – zhruba 30 km od pobrežia príjemného Stredozemného mora. V neveľkej vzdialenosti od najužšieho centra Ríma nájdete i sídlo pápežskej stolice alias náboženský Vatikán (s impresívnym kruhovým námestím sv. Petra), najmenšia krajina na svete podľa veľkosti svojho územia (0,44 km²) i celkového počtu obyvateľov (800).

Skvelé Koloseum, úžasné Forum Romanum i výborný Pantheon

K najpozoruhodnejším pamiatkam na bohaté rímske dejiny sa radí nepochybne nesmierne fotogenické Koloseum, o ktorom sa traduje – “ak padne Koloseum, tak padne i celý Rím”. Lákavé susedné Fórum (Forum Romanum) plnilo po dlhé stáročia funkciu centra verejného života, zatiaľ čo impozantný Pantheon bol postavený na počesť mocným rímskym božstvám.

Fascinujúca minulosť jednej z najväčších svetových ríší v histórii ľudstva

Legendárne “večné mesto” bolo kedysi centrom obrovitého Rímskeho impéria, ktoré na svojom vrchole počas vlády cisára Trajána na prelome 1. a 2. st. n.l. dosahovalo rozlohu približne 5 miliónov km² s odhadovaným počtom obyvateľov okolo 60 miliónov (čo v tej dobe predstavovalo asi pätinu celosvetovej populácie). Táto neuveriteľná ríša, rozprestierajúca sa na území dnešných 40-tich krajín, zahŕňala oblasť Európy, severnej Afriky a Blízkeho východu. Už v tom čase bol len samotný Rím svojou populáciou asi dvakrát taký veľký, ako akékoľvek iné európske mesto do začiatku 17. storočia.

0