VLetenky

Rím s Eurowings od 60 EUR

Umbria
Odskočíte si aj do Assisi v centrálnej provincii Umbria? (foto: Roberto Ferrari/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Nasať nezabudnuteľnú atmosféru (nielen) “večného mesta” Rím či pápežského štátu Vatikán aj v priebehu letných prázdnin máte možnosť s leteckou spoločnosťou Eurowings (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do talianskeho hlavného mesta Rím sú v predaji za 60 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve od polovice júna do konca septembra 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Ríma nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 1. augusta a návrat z letiska Rím-Fiumicino (FCO) dňa 8. augusta 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Rím-Fiumicino za 60 EUR (01.08.-08.08.2018)

VIE-ROM
Viedeň, Rakúsko – Rím, Taliansko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Rím

Majestátny 2,8-miliónový Rím, vybudovaný podľa povesti na siedmich pahorkoch, Vás čaká v centrálnej časti Apeninského polostrova – zhruba 30 km od pobrežia príjemného Stredozemného mora. V neveľkej vzdialenosti od najužšieho centra Ríma nájdete i sídlo pápežskej stolice alias náboženský Vatikán (s impresívnym kruhovým námestím sv. Petra), najmenšiu krajina na svete podľa veľkosti svojho územia (0,44 km²) i celkového počtu obyvateľov (800).

Skvelé Koloseum, úžasné Forum Romanum i výborný Pantheon

K najpozoruhodnejším pamiatkam na bohaté rímske dejiny sa radí nepochybne nesmierne fotogenické Koloseum, o ktorom sa traduje – “ak padne Koloseum, tak padne i celý Rím”. Lákavé susedné Fórum (Forum Romanum) plnilo po dlhé stáročia funkciu centra verejného života, kým impozantný Pantheon bol postavený na počesť mocným rímskym božstvám.

Fascinujúca minulosť jednej z najväčších svetových ríší v histórii ľudstva

Preslávené “večné mesto” bolo kedysi centrom obrovitého Rímskeho impéria, ktoré na svojom vrchole počas vlády cisára Trajána na prelome 1. a 2. st. n.l. dosahovalo rozlohu približne 5 miliónov km² s odhadovaným počtom obyvateľov okolo 60 miliónov (čo v tej dobe predstavovalo asi pätinu celosvetovej populácie). Táto neuveriteľná ríša, rozprestierajúca sa na území dnešných 40-tich krajín, zahŕňala oblasť Európy, severnej Afriky a Blízkeho východu. Už v tom čase bol len samotný Rím svojím počtom obyvateľov asi dvakrát taký veľký, ako akékoľvek iné európske mesto do začiatku 17. storočia.

0