VLetenky

Rhode Island a Florida s Condor Airlines od 400 EUR

Providence
Providence – centrum amerického štátu Rhode Island (foto: josef.stuefer/Flickr/CC BY 2.0)

Cestovatelia, ktorí by pri svojej ceste do USA (na začiatku leta) radi vzhliadli Rhode Island (na severovýchode “Štátov”), na americké pomery neďaleký New York i slnečnú Floridu, majú možnosť využiť tarif leteckej spoločnosti Condor (Flugdienst) v spolupráci s partnermi (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky na spoločnú návštevu Rhode Island a Floridy sú v predaji za 400 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska (PRG) do Providence (PVD) a návratom z Fort Lauderdale (FLL) znovu do Prahy (PRG). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve s odletom v druhej polovici júna 2015 (PRG-PVD) a návratom v prvej polovici júla 2015 (FLL-PRG) – s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Prahy (PRG) do Providence (PVD) dňa 18. júna s návratom z Fort Lauderdale (FLL) do Prahy (PRG) dňa 1. júla 2015.

Rezervácia letenky:
Praha – Providence, Fort Lauderdale – Praha za 400 EUR (18.06.-01.07.2015 / multicity vyhľadávanie)

Nízkonákladová pozemná doprava v rámci východu USA a do Kanady

Zo 180-tisícového Providence v regióne Rhode Island (ležiaceho asi 50 km juhozápadne od Bostonu v susednom štáte Massachusetts) sa možno s nízkonákladovým autobusovým prepravcom Megabus dopraviť za symbolickú sumu do nikdy nespiaceho New York City. S konkurenčnou fy Greyhound sa dostanete aj do (relatívne neveľmi vzdialeného) Bostonu.

Ak plánujete trošku dlhší pobyt v severovýchodnej časti USA, máte možnosť využiť priame autobusové linky spomenutého low costového dopravcu Megabus ďalej z New Yorku do miest ako Toronto, Buffalo (vhodné východisko na návštevu Niagara Falls), Philadelphia, Pittsburg alebo Washington. V dostatočnom časovom predstihu možno kúpiť cestovné lístky na týchto spojoch za 1 USD.

Kam ďalej z Floridy?

Výhodnou alternatívou , ako spoznať karibské ostrovy, budú plavby zaoceánskou loďou z Miami (alebo z Port Everglades). Znamenité Fort Lauderdale upúta taktiež priaznivými cenami leteniek. Za rozumný peniaz máte príležitosť z miestneho letiska Hollywood Intl Airport (FLL) doputovať s americkými nízkonákladovkami Spirit Airlines a JetBlue Airways aj do Karibiku (Americké Panenské ostrovy, Aruba, Bahamy, Dominikánska republika, Jamajka, Portoriko, Sint Maarten), do Strednej Ameriky (Guatemala, Honduras, Kostarika, Mexiko, Panama, Salvador) alebo do Južnej Ameriky (Kolumbia a Peru).

Doprava medzi Floridou a severovýchodom USA

Ak budete chcieť doputovať zo severovýchodnej partie USA do Floridy po zemi, skúste využiť opäť autobusovú spoločnosť Megabus na trase Providence (Rhode Island) – New York City – Washington D.C. – Atlanta (Georgia) – Orlando (Florida) – Miami. Ďalšou variantou pre fanúšikov “overland” cestovania môže byť pohodlnejší národný železničný prepravca Amtrak na trase z New York Coty do Miami (so službou Silver Star) v cene od 120 USD v predpredaji (30 hodín jazdy).

Pokiaľ uprednostňujete rýchlejšiu leteckú dopravu, cenovo lákavejšie v porovnaní s letmi priamo do Miami môžu byť spojenia do neveľmi vzdialeného Fort Lauderdale (FLL). Pri predpokladanej návšteve nikdy neutíchajúceho New York City (NYC) na trasách z “Big Apple” do FLL z miestnych letísk ako J.F. Kennedy (JFK), La Guardia (LGA) a Newark (EWR) núkajú priame spoje low costoví dopravcovia JetBlue Airways (JFK, LGA) a Spirit Airlines (LGA), ale samozrejme aj “legacy carriers” ako American Airlines (JFK), Delta Air Lines (JFK, LGA) a United Airlines (EWR).

0

Add a Comment