VLetenky

Réunion s Air Mauritius od 561 EUR

Piton de la Fournaise
Aktívna sopka Piton de la Fournaise (2632 m) (foto: jennifer_greatoutdoors/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na francúzske súostrovie Réunion máte príležitosť zavítať (aj v priebehu letných prázdnin) s leteckou spoločnosťou Air Mauritius v spolupráci s partnerskými Air France-KLM (s odletom z Krakova).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Réunion v Indickom oceáne (do Saint Dennis) kúpite za 561 EUR s odletom zo spomínaného krakovského letiska Jána Pavla II.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 05.04.-04.07., 17.08.-17.10., 01.11.-15.12.2018 a 31.12.2018-28.02.2019, min. dobu pobytu 3 dni, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 30. apríla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) od konca mája 2018 do polovice februára 2018 (v rámci horeuvedeného cestovného obdobia).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Réunion nech poslúži odlet z Krakova (KRK) dňa 4. júna s návratom zo Saint Dennis (RUN) dňa 18. júna 2018 (za 561 EUR).

Alternatívou rezervácie (prázdninovej) spiatočnej letenky môže byť odlet z Krakova (KRK) dňa 4. júla s návratom zo Saint Dennis (RUN) dňa 17. júla 2018 (za 577 EUR).

Rezervácia letenky:
Krakov – Saint Dennis (Réunion) za 561 EUR (04.06.-18.06.2018)
Krakov – Saint Pierre (Réunion) za 577 EUR (04.07.-17.07.2018)

KRK-RUN
Krakov, Poľsko – Réunion, Francúzsko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Réunion

Neskutočne fotogenický Réunion, fantastický francúzsky zámorský department a zároveň súčasť Európskej Únie (avšak nepatriaci do Schengenského priestoru), Vás očakáva v prekrásnom Indickom oceáne medzi nádherným Mauríciom (vzdialeným približne 200 km smerom na východ) a dramatickým gigantickým Madagaskarom (situovaným zhruba 800 km na západ).

Famózne pláže Indického oceánu aj bezchybné potápanie

Vášnivých milovníkov výnimočného morského prostredia očarujúceho Indického oceánu a aktívnych vodných športov určite okúzlia úžasné plážové scenérie s fenomenálnym bielym pieskom. Na svoje si prídu i fanúšikovia odhaľovania dobre ukrytých krás fascinujúceho podmorského sveta (nielen farebných koralov), ktorí sa môžu tešiť na výborné podmienky na potápanie či šnorchlovanie.

Niečo pre obdivovateľov divokej krásy hôr

Sklamaní však v žiadnom prípade neostanú ani priaznivci horských panorám, aktívnych vulkánov, magických vodopádov, ako aj pešej (či prípadne vysokohorskej) turistiky. Skvelé podmienky na športové vyžitie na Réunione využijú takisto “priatelia” horskej cyklistiky, paraglidingu, ale i splavovania divokých vôd (raftingu) a canyoningu (zdolávania kaňonov zhora nadol).

Monumentálne “vyhliadky” po svojich alebo radšej letecky?

Peší entuziasti majú možnosť vychutnať si panoramatický výhľad na celý dych berúci Réunon so širokým okolím z najvyššieho vrchu ostrova (aj Indického oceánu) Le Piton des Neiges (3069 m). Aktívni obdivovatelia hôr (ale radšej z bezpečnejšej vzdialenosti) majú naopak šancu využiť jeden zo scénických helikoptérových vyhliadkových letov so spoločnosťami Helilagon či Corail Helicopteres.

0