VLetenky

Réunion s Air France od 592 EUR

Reunion
Grandiózne scenérie Reuniónu v okolí Saint-Pierre (foto: Vicente Villamón/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Pokiaľ plánujete návštevu excelentných tropických ostrovov, mohla by sa Vám hodiť ponuka spoločnosti Air France (z leteckej aliancie Sky Team) na geniálny francúzsky Réunion.

Spiatočné letenky na fenomenálny Réunion v neuveriteľnom Indickom oceáne kúpite za 592 EUR s odletom z Berlína. Tarifné podmienky určujú odlety od 1. marca do 31. mája 2015, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 16. decembra. Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v priebehu marca a apríla 2015.

Podmienkou dosiahnutia avizovanej sumy bude aplikácia promokódu “FLYNOW757″, oprávňujúceho na zľavu 110 EUR z ceny letenky pri letoch Air France (“base fare” však musí presiahnuť 140 EUR). Zľavový kupón platí pre cesty do 30. apríla 2015 (s predajom do 31.12.2014) na nemeckej verzii webu aerolínie a zadáva sa počas rezervačného procesu po zvolení segmentov pri vpisovaní osobných údajov (po použití bude základná cena 703 EUR znížená o jeho hodnotu na 592 EUR).

Ako príklad rezervácie letenky na francúzsky Réunion nech poslúži odlet z Berlína (TXL) dňa 2. marca s návratom z afrického Saint-Denis (RUN) dňa 16. marca 2015.

Rezervácia letenky:
Berlín – Saint Dennis (Réunion) za 592 EUR (02.03.-16.03.2015 / 703 EUR pred zľavou)

Doprava do Berlína

Ako sa dopraviť do nemeckého hlavného mesta letecky?

Jedným z mnohých spôsobov, ako relatívne ekonomicky docestovať do Berlína z nášho regiónu, budú priame (spiatočné) lety Easy Jetu z maďarskej Budapešti. Alternatívou môžu byť spojenia leteckej spoločnosti Air Berlin z Krakova (2-3 lety denne), z Viedne (5x za deň) či z Budapešti (dva lety denne).

Ako doputovať do nemeckej metropoly po zemi?

Ďalšími variantami bude železničná doprava z Bratislavy v cene od 29 EUR/smer (za túto cenu nočné vlaky na webe Deutsche Bahn) alebo pravidelné linky autobusovej spoločnosti Orangeways zo slovenského hlavného mesta (od 9730 HUF/cca 32 EUR one-way). Pokiaľ disponujete dostatočnými časovými možnosťami, skúste sa zastaviť vo výbornom “tropickom letovisku” Tropical Islands (situovanom v neveľkej vzdialenosti od nemeckého hlavného mesta Berlín).

Réunion

Nesmierne fotogenický Réunion, fascinujúci francúzský zámorský department a zároveň súčasť Európskej Únie (avšak nepatriaci do Schengenského priestoru), Vás čaká v nádhernom Indickom oceáne medzi prekrásnym Mauríciom (vzdialeným zhruba 200 km smerom na východ) a magickým gigantickým Madagaskarom (položeným zhruba 800 km na západ).

Znamenité pláže Indického oceánu i bezchybné potápanie

Vášnivých milovníkov mimoriadneho morského prostredia okúzľujúceho Indického oceánu a aktívnych vodných športov istotne očaria skvelé plážové scenérie s pohodovým bielym pieskom. Na svoje si prídu aj priaznivci objavovania dobre skrytých krás fascinujúceho podmorského sveta (nielen farebných koralov), ktorí tu nájdu vynikajúce podmienky na potápanie či šnorchlovanie.

Niečo pre obdivovateľov divokej krásy hôr

Sklamaní však v žiadnom prípade nezostanú ani fanúšikovia horských panorám, aktívnych vulkánov, dramatických vodopádov, ako aj pešej (či prípadne vysokohorskej) turistiky. Výborné podmienky na športové vyžitie na Réunione nájdu taktiež “priatelia” horskej cyklistiky, paraglidingu, ale aj splavovania divokých vôd (raftingu) a canyoningu (zdolávania kaňonov zhora nadol).

Monumentálne “vyhliadky” po svojich alebo radšej letecky?

Peší entuziasti majú príležitosť vychutnať si úžasný výhľad na celý dych berúci Réunon so širokým okolím z najvyššieho vrchu ostrova (i Indického oceánu) Le Piton des Neiges (3069 m). Aktívni obdivovatelia hôr (ale radšej z bezpečnej vzdialenosti) majú naopak šancu využiť jeden zo scénických helikoptérových vyhliadkových letov so spoločnosťami Helilagon alebo Corail Helicopteres.

0