VLetenky

Réunion s Air France od 570 EUR

Grande Anse
Tropické Grande Anse pri Saint Pierre na juhu ostrova Réunion (foto: Arveed/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na francúzske súostrovie Réunion máte príležitosť zavítať (počas sezóny aj cez letné prázdniny) so spoločnosťou Air France v spolupráci s aliančnými partnermi zo Sky Team (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Réunion v Indickom oceáne (do Saint Dennis) sa predávajú za 570 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 06.12.-21.12. a 01.01.-30.06.2019, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 20. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom)v čase od polovice januára do konca júna 2019.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie spiatočnej letenky na Réunion nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 20. januára (nedeľa) s návratom z francúzskeho Saint Denis (RUN) dňa 3. februára 2019 (nedeľa).

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky na Réunion môže byť odlet z českej Prahy (PRG) dňa 30. júna (nedeľa) s návratom z francúzskeho Saint Denis (RUN) dňa 14. júla 2019 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Praha – Saint Dennis (Réunion) za 570 EUR (20.01.-03.02.2019 / nedeľa – nedeľa)
Praha – Saint Dennis (Réunion) za 570 EUR (30.06.-14.07.2019 / nedeľa – nedeľa)

PRG-RUN
Praha, Česká republika – Saint Dennis, Réunion (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Réunion

Nesmierne fotogenický Réunion, fascinujúci francúzsky zámorský department a zároveň súčasť Európskej Únie (avšak nepatriaci do Schengenského priestoru), Vás čaká v nádhernom Indickom oceáne medzi prekrásnym Mauríciom (vzdialeným zhruba 200 km smerom na východ) a magickým gigantickým Madagaskarom (položeným približne 800 km na západ).

Znamenité pláže Indického oceánu i bezchybné potápanie

Vášnivých milovníkov mimoriadneho morského prostredia okúzľujúceho Indického oceánu a aktívnych vodných športov určite očaria skvelé plážové scenérie s fenomenálnym bielym pieskom. Na svoje si prídu aj priaznivci odhaľovania dobre skrytých krás fantastického podmorského sveta (nielen farebných koralov), ktorí sa môžu tešiť na vynikajúce podmienky na potápanie či šnorchlovanie.

Niečo pre obdivovateľov divokej krásy hôr

Sklamaní však v žiadnom prípade nezostanú ani fanúšikovia horských panorám, aktívnych vulkánov, dramatických vodopádov, ako aj pešej (či prípadne vysokohorskej) turistiky. Úžasné podmienky na športové vyžitie na Réunione využijú taktiež “priatelia” horskej cyklistiky, paraglidingu, ale aj splavovania divokých vôd (raftingu) a canyoningu (zdolávania kaňonov zhora nadol).

Monumentálne “vyhliadky” po svojich alebo radšej letecky?

Peší entuziasti majú možnosť vychutnať si panoramatický výhľad na celý dych berúci Réunon so širokým okolím z najvyššieho vrchu ostrova (i Indického oceánu) Le Piton des Neiges (3069 m). Aktívni obdivovatelia hôr (avšak radšej z bezpečnej vzdialenosti) majú naopak šancu zažiť jeden zo scénických helikoptérových vyhliadkových letov so spoločnosťami Helilagon alebo Corail Helicopteres.

0