VLetenky

Québec City s KLM od 296 EUR

Château Frontenac
Grandiózny Château Frontenac v kanadskom Québec City (foto: Martin Cathrae/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Do juhovýchodnej Kanady možno docestovať pri využití zaujímavého tarifu holandskej aerolínie KLM (z leteckej aliancie Sky Team) v spolupráci s partnerskými spoločnosťami (s odletom z Európy).

Spiatočné letenky do Québec City kúpite za 296 EUR s “odletom” z belgického hlavného mesta (z Brussels-South Railway Staton alias Brusel-Midi). Tarifné podmienky určujú “odlety” od 1. apríla do 30. apríla 2015 (s výnimkou blackoutu 10.04.-12.04. a 25.04.-27.04.2015), min. dobu pobyt sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 15. apríla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletmi) počas uvedeného času platnosti tarifu (t.j. v priebehu apríla 2015).

Úvodný “leg” itinerára z Brussels-South Railway Staton (ZYR) do Amsterdamu (AMS) bude operovaný belgickým železničným dopravcom “Société nationale des chemins de fer belges” (SNCB) v spolupráci s holandskou leteckou spoločnosťou KLM. Po vynechaní prvého segmentu letenky obvykle býva zrušený celý jej zvyšok, preto sa odporúča tento začiatočný pozemný “úsek” reálne (fyzicky) absolvovať.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Brusel-Midi (ZYR) dňa 14. apríla s návratom z kanadského Québec City (YQB) dňa 26. apríla 2015.

Rezervácia leteniek:
Brusel – Québec City za 296 EUR (14.04.-26.04.2015)
Brusel – Québec City za 304 EUR (rezervácia v NJ)
Brusel – Québec City za 312 EUR (rezervácia v SJ)
Brusel – Québec City za 8670 CZK (rezervácia v ČJ)

Positioning flights do Belgicka

Letecký prískok do Bruselu máte možnosť uskutočniť s ultra LCC Ryanair a Wizz Air, obsluhujúcimi lety na Brusel-Charleroi z Bratislavy, z Budapešti a z Krakova. Obe aerolinky prevádzkujú na tejto linke väčšinu dní v týždni dve letecké spojenia (ráno a večer). Rotácie letov Ryanair-u z Bratislavy a z Krakova (na rovnaké letisko) sú vo všeobecnosti o čosi horšie (ako i ceny leteniek).

0