VLetenky

Portugalsko s Eurowings od 70 EUR

Algarve
Grandiózna Praia dos Três Irmãos v okolí Portimão na Algarve (foto: Freebird/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Za odhaľovaním prírodných pokladov Portugalska (aj na začiatku letného obdobia) sa snaží podnietiť letecká spoločnosť Eurowings na svojich priamych letoch z Viedne.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Porto kúpite za 70 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Za 80 EUR doletíte do Faro na Algarve (na juhu Portugalska).

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletom):
Viedeň – Porto: od polovice apríla do konca júna a od konca augusta do polovice októbra 2017
Viedeň – Faro: od začiatku marca do konca mája 2017

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 28. júna s návratom z portugalského Porto (OPO) dňa 5. júla 2017 (za 70 EUR).

Iným príklad rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 18. mája s návratom z portugalského Faro (FAO) dňa 25. mája 2017 (za 80 EUR).

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Porto za 70 EUR (28.06.-05.07.2017)
Viedeň – Faro za 80 EUR (18.05.-25.05.2017)

Porto

Výborné štvrťmiliónové Porto Vás čaká v severnej partii vskutku príjemného Portugalska, pri ústí pôvabnej rieky Douro do Atlantického oceánu (v okolitej aglomerácii nájdete asi 1,7 milióna obyvateľov). Nevynechajte prehliadku futbalového štadiónu Dragão, domov miestneho klubu FC Porto (ideálne priamo počas duelu domácej ligovej súťaže alebo zápasu Ligy majstrov UEFA).

“Povinnou jazdou” bude ochutnávka legendárneho portského vína, pochádzajúceho z okolitých vinohradníckych lokalít v oblasti rieky Douro. Skúste taktiež krátky výlet do pôsobivého mestečka Viana do Castelo, položeného v relatívne dostupnej vzdialenosti od Porta smerom na sever na pobreží impozantného Atlantického oceánu (asi 20 km pred hranicou so Španielskom).

Algarve

Nesmierne príťažlivá oblasť Algarve zaberá prakticky celú južnú časť portugalského pobrežia vcelku pozoruhodného Atlantického oceánu. V podstate sa rozprestiera od hranice so susedným Španielskom až po dramatický mys Cabo de São Vicente v celkovej dĺžke vyše 200 km. Na tomto výbornom území Vás očakáva viac ako stovka nádherných piesočnatých pláží.

Od lákavého administratívno-politického centra celého tohto famózneho regiónu – znamenitého Faro, smerom na západ Vás istotne potešia prekrásne plážové scenérie v Albufeira, Praia da Marinha (Caramujeira) či Armação de Pêra. Určite si nenechajte ujsť ani historický Lagos so svojím čarovným okolím a elegantným Silves so šarmantným stredovekým hradom.

0