VLetenky

Portoriko s Norwegian Air Shuttle od 487 EUR

San Juan
Príjemné pobrežné scenérie v oblasti portorického mesta Vieques (foto: Ron Reiring/Flickr/CC BY 2.0)

Odhaliť krásy grandiózneho karibského amerického územia pod názvom Portoriko možno vďaka ponuke škandinávskej spoločnosti Norwegian Air Shuttle (s odletom z Krakova).

Spiatočné letenky na tropické Portoriko máte príležitosť kúpiť za 487 EUR s odletom zo spomínaného krakovského letiska Jána Pavla II. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletmi) v priebehu novembra 2015 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Portoriko nech poslúži odlet z Krakova (KRK) dňa 3. novembra s návratom z amerického San Juan (SJU) dňa 15. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Krakov – San Juan za 487 EUR (03.11.-15.11.2015)

Portoriko

Príťažlivé Portoriko (Puerto Rico alias “bohatý prístav”) – najväčšie a najvýchodnejšie súostrovie v rámci Veľkých Antíl, zaberá územie s rozlohou viac ako 9000 km², na ktorom žije vyše 3,7 milióna obyvateľov. Na západe susedí s Dominikánskou republikou, zatiaľ čo k východným susedom sa radia (Americké) Panenské ostrovy a Britské Panenské ostrovy (geograficky sa zaraďujú už do Malých Antíl).

Magický hlavný ostrov a zopár pôvaných ostrovčekov v jeho blízkosti

Portoriku patrí aj niekoľko menších ostrovčekov – Isla de Mona (prírodná rezervácia položená smerom na západ k Dominikánskej republike), ako i Culebra a Vieques (situovaná na východ od “pevniny”). Hlavné mesto tohto amerického karibského teritória (a zároveň i najľudnatejšie sídlo), pôsobivý 400-tisícový San Juan, Vás čaká vo východnej časti Portorika (pri severnom pobreží).

Pozoruhodný prímorský San Juan aj dramatické vnútrozemie

Samotný San Juan sa môže popýšiť historickým starým mestom z koloniálneho obdobia (so zachovalými pevnosťami a hradbami) a vynikajúcimi podmienkami pre aktivity plážového charakteru. Smerom na východ vo vnútrozemí natrafíte na impresívny tropický dažďový prales, nachádzajúci sa okolo druhej najvyššej hory Portorika s názvom El Yunque (1080 m).

Pohodové plážové scenérie i svetielkujúce morské mikroorganizmy

V pobrežnej oblasti naďabíte na fenomenálne pláže v Luquillo a Fajardo, odkiaľ lodnou (alebo prípadne i leteckou) dopravou docestujete na impozantné ostrovy Culebra a Vieques. Fascinujúce budú hlavne nočné plavby v regióne Bio Bay Fajardo (Bioluminiscent Bay) za svetielkujúcimi morskými organizmami. Naopak, v západnej oblasti Portorika (takisto pri severnom pobreží) nájdete v mestách Aguadilla a Isabela prekrásne piesočnaté pláže s vcelku dobrými možnosťami pre surfovanie a ostatné aktívne vodné športy (vrátane objavovania farebného podmorského sveta).

0