VLetenky

Portoriko s Norwegian Air Shuttle od 433 EUR

San Juan
Grandiózny Rincón na západe hlavného ostrova (foto: cogito ergo imago/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Objaviť čaro fenomenálneho karibského amerického územia s názvom Portoriko možno počas hlavnej sezóny aj zásluhou škandinávskej spoločnosti Norwegian Air Shuttle (s odletom z Krakova).

Spiatočné letenky na tropické Portoriko sa dajú kúpiť za 433 EUR s odletom zo spomínaného krakovského letiska Jána Pavla II. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine (resp. za podobnú sumu) nájdete vo veľmi obmedzenom množstve (s odletmi) v priebehu novembra/na začiatku decembra 2015 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Portoriko môže byť odlet z Krakova (KRK) dňa 1. decembra s návratom z amerického San Juan (SJU) dňa 13. decembra 2015.

Rezervácia letenky:
Krakov – San Juan za 433 EUR (01.12.-13.12.2015)
Krakov – San Juan za 415 EUR (03.11.-08.11.2015)

Portoriko

Pôvabné Portoriko (Puerto Rico alias “bohatý prístav”) – najväčšie a najvýchodnejšie súostrovie v rámci Veľkých Antíl, zaberá územie s rozlohou vyše 9000 km², na ktorom žije viac ako 3,7 milióna obyvateľov. Na západe susedí s Dominikánskou republikou, kým k východným susedom sa zaraďujú (Americké) Panenské ostrovy a Britské Panenské ostrovy (geograficky sa radia už do Malých Antíl).

Dramarický hlavný ostrov a zopár príťažlivých ostrovčekov v jeho blízkosti

Portoriku patrí i niekoľko menších ostrovčekov – Isla de Mona (prírodná rezervácia situovaná smerom na západ k Dominikánskej republike), ako aj Culebra a Vieques (položená na východ od “pevniny”). Hlavné mesto tohto amerického karibského teritória (a súčasne aj najľudnatejšie sídlo), impresívny 400-tisícový San Juan, Vás očakáva vo východnej časti Portorika (pri severnom pobreží).

Pozoruhodný prímorský San Juan i magické vnútrozemie

Samotný San Juan sa môže pochváliť historickým starým mestom z koloniálneho obdobia (so zachovalými pevnosťami a hradbami) a výbornými podmienkami pre aktivity plážového charakteru. Smerom na východ vo vnútrozemí naďabíte na pôsobivý tropický dažďový prales, nachádzajúci sa okolo druhej najvyššej hory Portorika pod názvom El Yunque (1080 m).

Príjemné plážové scenérie i svetielkujúce morské mikroorganizmy

V pobrežnej oblasti natrafíte na geniálne pláže v Luquillo a Fajardo, odkiaľ lodnou (alebo prípadne aj leteckou) dopravou doputujete na majestátne ostrovy Culebra a Vieques. Fantastické budú najmä nočné plavby v regióne Bio Bay Fajardo (Bioluminiscent Bay) za svetielkujúcimi morskými organizmami. Naopak, v západnej oblasti Portorika (taktiež pri severnom pobreží) nájdete v mestách Aguadilla a Isabela nádherné piesočnaté pláže s celkom výhodnými možnosťami pre surfovanie a ostatné aktívne vodné športy (vrátane odhaľovania farebného podmorského sveta).

0