VLetenky

Portoriko s Norwegian Air Shuttle od 375 EUR

Vieques
Tropický ostrov Cayo Icacos pri pobrežnom meste Fajardo (foto: Jeff Gunn/Flickr/CC BY 2.0)

Objaviť čaro geniálneho karibského amerického územia s názvom Portoriko máte možnosť zásluhou škandinávskej leteckej spoločnosti Norwegian Air Shuttle (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na tropické Portoriko sa dajú kúpiť za 375 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v priebehu novembra 2016, ako aj februára/marca 2017.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Portoriko môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 8. novembra s návratom z amerického San Juan (SJU) dňa 30. novembra 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – San Juan za 375 EUR (08.11.-30.11.2016)
Budapešť – San Juan za 10501 CZK (rezervácia v ČJ)

Portoriko

Pôvabné Portoriko (Puerto Rico alias “bohatý prístav”) – najväčšie a najvýchodnejšie súostrovie v rámci Veľkých Antíl, zaberá územie s rozlohou vyše 9000 km², na ktorom žije viac ako 3,7 milióna obyvateľov. Na západe susedí s Dominikánskou republikou, kým k východným susedom sa zaraďujú (Americké) Panenské ostrovy a Britské Panenské ostrovy (geograficky sa radia už do Malých Antíl).

Dramatický hlavný ostrov a zopár príťažlivých ostrovčekov v jeho blízkosti

Portoriku patrí i niekoľko menších ostrovčekov – Isla de Mona (prírodná rezervácia položená smerom na západ k Dominikánskej republike), ako aj Culebra a Vieques (položená na východ od “pevniny”). Hlavné mesto tohto amerického karibského teritória (a súčasne i najľudnatejšie sídlo), ipmresívny 400-tisícový San Juan, Vás očakáva vo východnej časti Portorika (pri severnom pobreží).

Pozoruhodný prímorský San Juan i dramatické vnútrozemie

Samotný San Juan sa môže pochváliť historickým starým mestom z koloniálneho obdobia (so zachovalými pevnosťami a hradbami) a výbornými podmienkami pre aktivity plážového charakteru. Smerom na východ vo vnútrozemí naďabíte na pôsobivý tropický dažďový prales, nachádzajúci sa okolo druhej najvyššej hory Portorika pod názvom El Yunque (1080 m).

Príjemné plážové scenérie i svetielkujúce morské mikroorganizmy

V pobrežnej oblasti natrafíte na geniálne pláže v Luquillo a Fajardo, odkiaľ lodnou (alebo prípadne aj leteckou) dopravou doputujete na majestátne ostrovy Culebra a Vieques. Fantastické budú najmä nočné plavby v regióne Bio Bay Fajardo (Bioluminiscent Bay) za svetielkujúcimi morskými organizmami. Naopak, v západnej oblasti Portorika (taktiež pri severnom pobreží) nájdete v mestách Aguadilla a Isabela nádherné piesočnaté pláže s celkom vhodnými možnosťami pre surfovanie a ostatné aktívne vodné športy (vrátane odhaľovania farebného podmorského sveta).

0