VLetenky

Portoriko s Norwegian Air Shuttle od 331 EUR

San Juan
Príjemné scenérie Karibiku v oblasti portorickej metropoly San Juan (foto: MariamS/Pixabay/CC0)

Objavovať čaro fenomenálneho karibského územia s názvom Portoriko možno aj vďaka (krátkej) promo akcii škandinávskej spoločnosti Norwegian Air Shuttle (s odletom zo strednej Európy).

Cestu na americké tropické súostrovie Portoriko máte možnosť uskutočniť za 331 EUR pri nákupe dvoch samostatných jednosmerných leteniek na trase z Krakova do San Juan (1. one-way letenka za 181 EUR) a zo San Juan do Budapešti (2. one-way letenka za 150 EUR). Podmienkou dosiahnutia avizovanej ceny bude aplikovanie promokódu “BLACKFRIDAY” v priebehu 27. novembra (do 23:59).

Ako príklad rezervácie leteniek na Portoriko nech poslúži odlet z Krakova (KRK) dňa 1. marca a návrat zo San Juan (SJU) do Budapešti (BUD) dňa 9. marca 2016.

Rezervácia (jednosmerných) leteniek:
Krakov – San Juan za 181 EUR (01.03.2016/ 1. one-way letenka)
San Juan – Budapešť za 150 EUR (09.03.2016 / 2. one-way letenka)

Portoriko

Pôvabné Portoriko (Puerto Rico alias “bohatý prístav”) – najväčšie a najvýchodnejšie súostrovie v rámci Veľkých Antíl, zaberá územie s rozlohou vyše 9000 km², na ktorom žije viac ako 3,7 milióna obyvateľov. Na západe susedí s Dominikánskou republikou, kým k východným susedom sa zaraďujú (Americké) Panenské ostrovy a Britské Panenské ostrovy (geograficky sa radia už do Malých Antíl).

Dramatický hlavný ostrov a pár príťažlivých ostrovčekov v jeho blízkosti

Portoriku patrí i niekoľko menších ostrovčekov – Isla de Mona (prírodná rezervácia položená smerom na západ k Dominikánskej republike), ako aj Culebra a Vieques (položená na východ od “pevniny”). Hlavné mesto tohto amerického karibského teritória (a súčasne aj najľudnatejšie sídlo), impresívny 400-tisícový San Juan, Vás očakáva vo východnej partii Portorika (pri severnom pobreží).

Pozoruhodný prímorský San Juan aj magické vnútrozemie

Samotný San Juan sa môže pochváliť historickým starým mestom z koloniálneho obdobia (so zachovalými pevnosťami a hradbami) a výbornými podmienkami pre aktivity plážového charakteru. Smerom na východ vo vnútrozemí naďabíte na pôsobivý tropický dažďový prales, nachádzajúci sa okolo druhej najvyššej hory Portorika pod názvom El Yunque (1080 m).

Príjemné plážové scenérie i svetielkujúce morské mikroorganizmy

V pobrežnej oblasti natrafíte na geniálne pláže v Luquillo a Fajardo, odkiaľ lodnou (alebo prípadne aj leteckou) dopravou doputujete na majestátne ostrovy Culebra a Vieques. Fantastické budú najmä nočné plavby v regióne Bio Bay Fajardo (Bioluminiscent Bay) za svetielkujúcimi morskými organizmami. Naopak, v západnej oblasti Portorika (taktiež pri severnom pobreží) nájdete v mestách Aguadilla a Isabela nádherné piesočnaté pláže s celkom výhodnými príležitosťami pre surfovanie a ostatné aktívne vodné športy (vrátane odhaľovania farebného podmorského sveta).

0