VLetenky

Portoriko s Norwegian Air Shuttle od 328 EUR

Vieques
Príjemné plážové scenérie v oblasti portorického Vieques (foto: David Sanchez/Flickr/CC BY 2.0)

Objavovať kúzlo geniálneho karibského územia pod názvom Portoriko máte možnosť i vďaka škandinávskej spoločnosti Norwegian Air Shuttle (s odletom zo strednej Európy).

Cestu na americké tropické súostrovie Portoriko možno zrealizovať za 328 EUR pri nákupe dvoch samostatných jednosmerných leteniek na trase z Krakova do San Juan (1. one-way letenka za 174 EUR) a zo San Juan do Budapešti (2. one-way letenka za 154 EUR).

Príklad rezervácie leteniek na Portoriko nech bude napr. odlet z Krakova (KRK) do San Juan (SJU) dňa 24. novembra (1. jednosmerná letenka za 174 EUR) a návrat zo San Juan (SJU) do Budapešti (BUD) dňa 2. decembra 2015 (2. jednosmerná letenka za 154 EUR).

Za príplatok možno letieť pri podobnom trasovaní (odlet z Krakova / návrat do Budapešti) aj v priebehu marca 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Rezervácia (jednosmerných) leteniek:
Krakov – San Juan za 174 EUR (24.11.2015 / 1. one-way letenka)
San Juan – Budapešť za 154 EUR (02.12.2015 / 2. one-way letenka)

Portoriko

Príťažlivé Portoriko (Puerto Rico alias “bohatý prístav”) – najväčšie a najvýchodnejšie súostrovie v rámci Veľkých Antíl, zaberá územie s rozlohou viac ako 9000 km², na ktorom žije vyše 3,7 milióna obyvateľov. Na západe susedí s Dominikánskou republikou, zatiaľ čo k východným susedom sa radia (Americké) Panenské ostrovy a Britské Panenské ostrovy (geograficky sa zaraďujú už do Malých Antíl).

Magický hlavný ostrov a zopár pôvabných ostrovčekov v jeho blízkosti

Portoriku patrí aj niekoľko menších ostrovčekov – Isla de Mona (prírodná rezervácia položená smerom na západ k Dominikánskej republike), ako i Culebra a Vieques (situovaná na východ od “pevniny”). Hlavné mesto tohto amerického karibského teritória (a zároveň i najľudnatejšie sídlo), pôsobivý 400-tisícový San Juan, Vás čaká vo východnej partii Portorika (pri severnom pobreží).

Pozoruhodný prímorský San Juan i dramatické vnútrozemie

Samotný San Juan sa môže popýšiť historickým starým mestom z koloniálneho obdobia (so zachovalými pevnosťami a hradbami) a vynikajúcimi podmienkami pre aktivity plážového charakteru. Smerom na východ vo vnútrozemí natrafíte na impresívny tropický dažďový prales, nachádzajúci sa okolo druhej najvyššej hory Portorika s názvom El Yunque (1080 m).

Pohodové plážové scenérie aj svetielkujúce morské mikroorganizmy

V pobrežnej oblasti naďabíte na fenomenálne pláže v Luquillo a Fajardo, odkiaľ lodnou (alebo prípadne i leteckou) dopravou docestujete na impozantné ostrovy Culebra a Vieques. Fascinujúce budú hlavne nočné plavby v regióne Bio Bay Fajardo (Bioluminiscent Bay) za svetielkujúcimi morskými organizmami. Naopak, v západnej oblasti Portorika (takisto pri severnom pobreží) nájdete v mestách Aguadilla a Isabela prekrásne piesočnaté pláže s vcelku výhodnými možnosťami pre surfovanie a ostatné aktívne vodné športy (vrátane objavovania farebného podmorského sveta).

0