VLetenky

Portoriko s KLM od 375 EUR

Puerto Rico
Grandiózne plážové scenérie Karibiku na americkom ostrove Portoriko (foto: skeeze/Pixabay/CC0)

Odhaliť krásy geniálneho súostrovia Portoriko máte šancu vďaka spoločnosti KLM v spolupráci s partnerskými Delta Air Lines z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Viedne).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky na americké karibské územie Portoriko (do San Juan) kúpite za 375 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Avizovanú sumu možno dosiahnuť pri uplatnení promokódu “SCHNAEPCHEN20” oprávňujúceho na zľavu 20 EUR (v tomto prípade zo základnej ceny 395 EUR) na doleuvedenom odkaze na rezerváciu do 24. februára (do 23:59). Zľavový kupón (“SCHNAEPCHEN20”) sa zadáva počas rezervačného procesu po zvolení jednotlivých letov a vypísaní osobných údajov (do políčka “Voucher code”).

Podmienky tarifu:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 14.03.-17.03.2016. a 04.04.-22.05.2016 (s ukončením ciest do 12.06.2016), min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 24. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä v priebehu apríla a mája 2016.

Príklad rezervácie:
Píkladom rezervácie obojsmernej letenky na Portoriko môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 3. mája s návratom z amerického San Juan (SJU) dňa 17. mája 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – San Juan za 375 EUR s promokódom (03.05.-17.05.2016 / 395 EUR pred zľavou)

Portoriko

Príťažlivé Portoriko (Puerto Rico alias “bohatý prístav”) – najväčšie a najvýchodnejšie súostrovie v rámci Veľkých Antíl, zaberá územie s rozlohou viac ako 9000 km², na ktorom žije vyše 3,7 milióna obyvateľov. Na západe susedí s Dominikánskou republikou, zatiaľ čo k východným susedom sa radia (Americké) Panenské ostrovy a Britské Panenské ostrovy (geograficky sa zaraďujú už do Malých Antíl).

Magický hlavný ostrov a pár pôvabných ostrovčekov v jeho blízkosti

Portoriku patrí aj niekoľko menších ostrovčekov – Isla de Mona (prírodná rezervácia položená smerom na západ k Dominikánskej republike), ako i Culebra a Vieques (situovaná na východ od “pevniny”). Hlavné mesto tohto amerického karibského teritória (a zároveň i najľudnatejšie sídlo), pôsobivý 400-tisícový San Juan, Vás čaká vo východnej partii Portorika (pri severnom pobreží).

Pozoruhodný prímorský San Juan i dramatické vnútrozemie

Samotný San Juan sa môže popýšiť historickým starým mestom z koloniálneho obdobia (so zachovalými pevnosťami a hradbami) a vynikajúcimi podmienkami pre aktivity plážového charakteru. Smerom na východ vo vnútrozemí natrafíte na impresívny tropický dažďový prales, nachádzajúci sa okolo druhej najvyššej hory Portorika s názvom El Yunque (1080 m).

Pohodové plážové scenérie i svetielkujúce morské mikroorganizmy

V pobrežnej oblasti naďabíte na fenomenálne pláže v Luquillo a Fajardo, odkiaľ lodnou (alebo prípadne i leteckou) dopravou docestujete na impozantné ostrovy Culebra a Vieques. Fascinujúce budú hlavne nočné plavby v regióne Bio Bay Fajardo (Bioluminiscent Bay) za svetielkujúcimi morskými organizmami. Naopak, v západnej oblasti Portorika (takisto pri severnom pobreží) nájdete v mestách Aguadilla a Isabela prekrásne piesočnaté pláže s vcelku dobrými možnosťami pre surfovanie a ostatné aktívne vodné športy (vrátane objavovania farebného podmorského sveta).

0