VLetenky

Portoriko s Condor Airlines od 570 EUR

Flamenco Beach
Okúzľujúca Flamenco Beach v portorickom súostroví Culebra (foto: blucolt/Flickr/CC BY 2.0)

Objaviť krásy fenomenálneho karibského amerického územia s názvom Portoriko máte možnosť zásluhou leteckej spoločnosti Condor Airlines alias Condor Flugdienst (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky na tropické Portoriko kúpite za 570 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska (PRG) dňa 12. septembra s návratom z amerického San Juan (SJU) dňa 26. septembra 2015.

Veľmi obmedzené množstvo ďalších termínov bude k dispozícii za príplatok (od 20 EUR) v priebehu septembra 2015 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Rezervácia letenky:
Praha – San Juan za 570 EUR (12.09.-26.09.2015)

Portoriko

Pôvabné Portoriko (Puerto Rico alias “bohatý prístav”) – najväčšie a najvýchodnejšie súostrovie v rámci Veľkých Antíl, zaberá územie s rozlohou vyše 9000 km², na ktorom žije viac ako 3,7 milióna obyvateľov. Na západe susedí s Dominikánskou republikou, kým k východným susedom sa zaraďujú (Americké) Panenské ostrovy a Britské Panenské ostrovy (geograficky sa radia už do Malých Antíl).

Dramatický hlavný ostrov a zopár príťažlivých ostrovčekov v jeho blízkosti

Portoriku patrí i niekoľko menších ostrovčekov – Isla de Mona (prírodná rezervácia situovaná smerom na západ k Dominikánskej republike), ako aj Culebra a Vieques (položená na východ od “pevniny”). Hlavné mesto tohto amerického karibského teritória (a súčasne aj najľudnatejšie sídlo), impresívny 400-tisícový San Juan, Vás očakáva vo východnej partii Portorika (pri severnom pobreží).

Pozoruhodný prímorský San Juan aj magické vnútrozemie

Samotný San Juan sa môže pochváliť historickým starým mestom z koloniálneho obdobia (so zachovalými pevnosťami a hradbami) a výbornými podmienkami pre aktivity plážového charakteru. Smerom na východ vo vnútrozemí naďabíte na pôsobivý tropický dažďový prales, nachádzajúci sa okolo druhej najvyššej hory Portorika pod názvom El Yunque (1080 m).

Príjemné plážové scenérie aj svetielkujúce morské mikroorganizmy

V pobrežnej oblasti narazíte na geniálne pláže v Luquillo a Fajardo, odkiaľ lodnou (alebo prípadne aj leteckou) dopravou doputujete na majestátne ostrovy Culebra a Vieques. Fantastické budú najmä nočné plavby v regióne Bio Bay Fajardo (Bioluminiscent Bay) za svetielkujúcimi morskými organizmami. Naopak, v západnej oblasti Portorika (taktiež pri severnom pobreží) nájdete v mestách Aguadilla a Isabela nádherné piesočnaté pláže s celkom dobrými možnosťami pre surfovanie a ostatné aktívne vodné športy (vrátane odhaľovania farebného podmorského sveta).

0