VLetenky

Portoriko s Condor Airlines od 490 EUR

Flamenco Beach
Očarujúca Flamenco Beach v portorickom súostroví Culebra (foto: blucolt/Flickr/CC BY 2.0)

Odhaliť krásy geniálneho karibského amerického územia pod názvom Portoriko máte príležitosť vďaka leteckej spoločnosti Condor Airlines alias Condor Flugdienst (s odletom z pražského letiska).

Spiatočné letenky na Portoriko sa predávajú za 490 EUR s odletom z Prahy (PRG) dňa 12. septembra (sobota) s návratom zo San Juan (SJU) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 26. septembra 2015 (sobota).

Veľmi obmedzené množstvo ďalších termínov bude k dispozícii za podobnú sumu či príplatok počas septembra/októbra 2015 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Rezervácia letenky:
Praha – San Juan za 490 EUR (12.09.-26.09.2015)

Portoriko

Príťažlivé Portoriko (Puerto Rico alias “bohatý prístav”) – najväčšie a najvýchodnejšie súostrovie v rámci Veľkých Antíl, zaberá územie s rozlohou viac ako 9000 km², na ktorom žije vyše 3,7 milióna obyvateľov. Na západe susedí s Dominikánskou republikou, zatiaľ čo k východným susedom sa radia (Americké) Panenské ostrovy a Britské Panenské ostrovy (geograficky sa zaraďujú už do Malých Antíl).

Magický hlavný ostrov a zopár pôvabných ostrovčekov v jeho blízkosti

Portoriku patrí aj niekoľko menších ostrovčekov – Isla de Mona (prírodná rezervácia položená smerom na západ k Dominikánskej republike), ako i Culebra a Vieques (situovaná na východ od “pevniny”). Hlavné mesto tohto amerického karibského teritória (a zároveň i najľudnatejšie sídlo), pôsobivý 400-tisícový San Juan, Vás čaká vo východnej partii Portorika (pri severnom pobreží).

Pozoruhodný prímorský San Juan aj dramatické vnútrozemie

Samotný San Juan sa môže popýšiť historickým starým mestom z koloniálneho obdobia (so zachovalými pevnosťami a hradbami) a vynikajúcimi podmienkami pre aktivity plážového charakteru. Smerom na východ vo vnútrozemí natrafíte na impresívny tropický dažďový prales, nachádzajúci sa okolo druhej najvyššej hory Portorika s názvom El Yunque (1080 m).

Pohodové plážové scenérie i svetielkujúce morské mikroorganizmy

V pobrežnej oblasti natrafíte na fenomenálne pláže v Luquillo a Fajardo, odkiaľ lodnou (alebo prípadne i leteckou) dopravou docestujete na impozantné ostrovy Culebra a Vieques. Fascinujúce budú hlavne nočné plavby v regióne Bio Bay Fajardo (Bioluminiscent Bay) za svetielkujúcimi morskými organizmami. Naopak, v západnej oblasti Portorika (takisto pri severnom pobreží) nájdete v mestách Aguadilla a Isabela prekrásne piesočnaté pláže s vcelku dobrými možnosťami pre surfovanie a ostatné aktívne vodné športy (vrátane objavovania farebného podmorského sveta).

0