VLetenky

Portoriko s Condor Airlines od 470 EUR

San Juan
Okúzľujúca Isla Verde neďaleko portorickej metropoly San Juan (foto: Soe Lin/Flickr/CC BY 2.0)

Objaviť krásy fenomenálneho karibského amerického územia s názvom Portoriko máte šancu zásluhou spoločnosti Condor Airlines alias Condor Flugdienst (s odletom z pražského letiska).

Spiatočné letenky na Portoriko sa predávajú za 470 EUR s odletom z Prahy (PRG) dňa 12. septembra (sobota) a návratom zo San Juan (SJU) o 21 dní neskôr, t.j. dňa 3. októbra 2015 (sobota).

Veľmi obmedzené množstvo ďalších termínov bude k dispozícii za podobnú sumu (za príplatok) počas septembra/októbra 2015 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Rezervácia letenky:
Praha – San Juan za 470 EUR (12.09.-03.10.2015)

Portoriko

Pôvabné Portoriko (Puerto Rico alias “bohatý prístav”) – najväčšie a najvýchodnejšie súostrovie v rámci Veľkých Antíl, zaberá územie s rozlohou vyše 9000 km², na ktorom žije viac ako 3,7 milióna obyvateľov. Na západe susedí s Dominikánskou republikou, kým k východným susedom sa zaraďujú (Americké) Panenské ostrovy a Britské Panenské ostrovy (geograficky sa radia už do Malých Antíl).

Dramatický hlavný ostrov a zopár príťažlivých ostrovčekov v jeho blízkosti

Portoriku patrí i niekoľko menších ostrovčekov – Isla de Mona (prírodná rezervácia situovaná smerom na západ k Dominikánskej republike), ako aj Culebra a Vieques (položená na východ od “pevniny”). Hlavné mesto tohto amerického karibského teritória (a súčasne aj najľudnatejšie sídlo), impresívny 400-tisícový San Juan, Vás očakáva vo východnej časti Portorika (pri severnom pobreží).

Pozoruhodný prímorský San Juan i magické vnútrozemie

Samotný San Juan sa môže pochváliť historickým starým mestom z koloniálneho obdobia (so zachovalými pevnosťami a hradbami) a výbornými podmienkami pre aktivity plážového charakteru. Smerom na východ vo vnútrozemí naďabíte na pôsobivý tropický dažďový prales, nachádzajúci sa okolo druhej najvyššej hory Portorika pod názvom El Yunque (1080 m).

Príjemné plážové scenérie i svetielkujúce morské mikroorganizmy

V pobrežnej oblasti narazíte na geniálne pláže v Luquillo a Fajardo, odkiaľ lodnou (alebo prípadne aj leteckou) dopravou doputujete na majestátne ostrovy Culebra a Vieques. Fantastické budú najmä nočné plavby v regióne Bio Bay Fajardo (Bioluminiscent Bay) za svetielkujúcimi morskými organizmami. Naopak, v západnej oblasti Portorika (taktiež pri severnom pobreží) nájdete v mestách Aguadilla a Isabela nádherné piesočnaté pláže s celkom dobrými možnosťami pre surfovanie a ostatné aktívne vodné športy (vrátane odhaľovania farebného podmorského sveta).

0