VLetenky

Portoriko s Condor Airlines od 450 EUR

Flamenco Beach
Flamenco Beach (Culebra), geograficky “Španielske Panenské ostrovy” (foto: Boris Elsner/Pixabay/CC0)

Poodhaliť čaro grandiózneho karibského amerického územia pod názvom Portoriko máte príležitosť pri využití ponuky nemeckej leteckej spoločnosti Condor (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do portorického hlavného mesta San Juan sú v predaji za 450 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve na prelome januára/februára a počas júna 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu/vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Portoriko nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 16. júna (sobota) a návrat z amerického San Juan (SJU) dňa 23. júna 2018 (sobota).

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky na Portoriko môže byť odlet z českej Prahy (PRG) dňa 27. januára (sobota) a návrat z amerického San Juan (SJU) dňa 3. februára 2018 (sobota).

Rezervácia letenky:
Praha – San Juan za 450 EUR (16.06.-23.06.2018)
Praha – San Juan za 460 EUR (27.01.-03.02.2018)

Portoriko

Príťažlivé Portoriko (Puerto Rico alias “bohatý prístav”) – najväčšie a najvýchodnejšie súostrovie v rámci Veľkých Antíl, zaberá územie s rozlohou viac ako 9000 km², na ktorom žije vyše 3,7 milióna obyvateľov. Na západe susedí s Dominikánskou republikou, kým k východným susedom sa zaraďujú (Americké) Panenské ostrovy a Britské Panenské ostrovy (geograficky sa radia už do Malých Antíl).

Magický hlavný ostrov a zopár pôvabných ostrovčekov v jeho blízkosti

Portoriku patrí aj niekoľko menších ostrovčekov – Isla de Mona (prírodná rezervácia položená smerom na západ k Dominikánskej republike), ako i Culebra a Vieques (situované na východ od “pevniny”). Hlavné mesto tohto amerického karibského teritória (a zároveň aj najľudnatejšie sídlo), pôsobivý 400-tisícový San Juan, Vás čaká vo východnej partii Portorika (pri severnom pobreží).

Pozoruhodný prímorský San Juan i dramatické vnútrozemie

Samotný San Juan sa môže popýšiť historickým starým mestom z koloniálneho obdobia (so zachovalými pevnosťami a hradbami) a vynikajúcimi podmienkami pre aktivity plážového charakteru. Smerom na východ vo vnútrozemí natrafíte na impresívny tropický dažďový prales, nachádzajúci sa okolo druhej najvyššej hory Portorika s názvom El Yunque (1080 m).

Pohodové plážové panorámy i svetielkujúce morské mikroorganizmy

V pobrežnej oblasti natrafíte na fenomenálne pláže v Luquillo a Fajardo, odkiaľ lodnou (alebo prípadne i leteckou) dopravou docestujete na impozantné ostrovy Culebra a Vieques. Fascinujúce budú hlavne nočné plavby v regióne Bio Bay Fajardo (Bioluminiscent Bay) za svetielkujúcimi morskými organizmami. Naopak, v západnej oblasti Portorika (takisto pri severnom pobreží) nájdete v mestách Aguadilla a Isabela prekrásne piesočnaté pláže s vcelku výhodnými možnosťami pre surfovanie a ostatné aktívne vodné športy (vrátane objavovania farebného podmorského sveta).

0