VLetenky

Portoriko s Condor Airlines od 420 EUR

Palmas del Mar
Karibské letovisko Palmas del Mar (foto: M Manoli/Mateoborinquen /Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Odhaliť krásy fenomenálneho karibského amerického územia s názvom Portoriko máte šancu vďaka aktualizovanému (skôr avizovanému) tarifu nemeckej leteckej spoločnosti Condor (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do portorického hlavného mesta San Juan kúpite za 420 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve (pri cestách) od začiatku septembra do konca októbra 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu/vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Portoriko môže byť odlet z českej Prahy (PRG) dňa 9. septembra (sobota) a návrat z amerického San Juan (SJU) dňa 23. septembra 2017 (sobota).

Rezervácia letenky:
Praha – San Juan za 420 EUR (09.09.-23.09.2017)

Portoriko

Pôvabné Portoriko (Puerto Rico alias “bohatý prístav”) – najväčšie a najvýchodnejšie súostrovie v rámci Veľkých Antíl, zaberá územie s rozlohou vyše 9000 km², na ktorom žije viac ako 3,7 milióna obyvateľov. Na západe susedí s Dominikánskou republikou, kým k východným susedom sa radia (Americké) Panenské ostrovy a Britské Panenské ostrovy (geograficky sa zaraďujú už do Malých Antíl).

Dramatický hlavný ostrov a pár príťažlivých ostrovčekov v jeho blízkosti

Portoriku patrí i niekoľko menších ostrovčekov – Isla de Mona (prírodná rezervácia situovaná smerom na západ k Dominikánskej republike), ako aj Culebra a Vieques (položené na východ od “pevniny”). Hlavné mesto tohto amerického karibského teritória (a súčasne aj najľudnatejšie sídlo), impresívny 400-tisícový San Juan, Vás očakáva vo východnej časti Portorika (pri severnom pobreží).

Pozoruhodný prímorský San Juan i magické vnútrozemie

Samotný San Juan sa môže pochváliť historickým starým mestom z koloniálneho obdobia (so zachovalými pevnosťami a hradbami) a výbornými podmienkami pre aktivity plážového charakteru. Smerom na východ vo vnútrozemí naďabíte na pôsobivý tropický dažďový prales, nachádzajúci sa okolo druhej najvyššej hory Portorika pod názvom El Yunque (1080 m).

Príjemné plážové panorámy i svetielkujúce morské mikroorganizmy

V pobrežnej oblasti narazíte na geniálne pláže v Luquillo a Fajardo, odkiaľ lodnou (alebo prípadne aj leteckou) dopravou doputujete na majestátne ostrovy Culebra a Vieques. Fantastické budú najmä nočné plavby v regióne Bio Bay Fajardo (Bioluminiscent Bay) za svetielkujúcimi morskými organizmami. Naopak, v západnej oblasti Portorika (rovnako pri severnom pobreží) nájdete v mestách Aguadilla a Isabela nádherné piesočnaté pláže s celkom vhodnými možnosťami pre surfovanie a ostatné aktívne vodné športy (vrátane objavovania farebného podmorského sveta).

0