VLetenky

Portoriko s American Airlines od 515 EUR

Culebra
Flamenco Beach v súostroví Culebra (foto: OliverZena (Alessandro Cai)/Wikimedia Commons/CC0)

Objaviť krásy geniálneho tropického Portorika máte príležitosť so spoločnosťou American Airlines v spolupráci s partnermi z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky na americké karibské územie pod názvom Portoriko kúpite za 515 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska. Tarifné podmienky stanovujú odlety v čase 26.10.-16.12.2015, 25.12.2015-17.03.2016 a 04.04.-22.05.2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 15. septembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve počas doby platnosti zimného letového poriadku.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Portoriko nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 4. novembra s návratom z amerického San Juan (SJU) dňa 18. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – San Juan za 515 EUR (04.11.-18.11.2015)

Portoriko

Príťažlivé Portoriko (Puerto Rico alias “bohatý prístav”) – najväčšie a najvýchodnejšie súostrovie v rámci Veľkých Antíl, zaberá územie s rozlohou viac ako 9000 km², na ktorom žije vyše 3,7 milióna obyvateľov. Na západe susedí s Dominikánskou republikou, zatiaľ čo k východným susedom sa radia (Americké) Panenské ostrovy a Britské Panenské ostrovy (geograficky sa zaraďujú už do Malých Antíl).

Magický hlavný ostrov a zopár pôvabných ostrovčekov v jeho blízkosti

Portoriku patrí aj niekoľko menších ostrovčekov – Isla de Mona (prírodná rezervácia situovaná smerom na západ k Dominikánskej republike), ako i Culebra a Vieques (situovaná na východ od “pevniny”). Hlavné mesto tohto amerického karibského teritória (a zároveň i najľudnatejšie sídlo), pôsobivý 400-tisícový San Juan, Vás čaká vo východnej časti Portorika (pri severnom pobreží).

Pozoruhodný prímorský San Juan aj dramatické vnútrozemie

Samotný San Juan sa môže popýšiť historickým starým mestom z koloniálneho obdobia (so zachovalými pevnosťami a hradbami) a vynikajúcimi podmienkami pre aktivity plážového charakteru. Smerom na východ vo vnútrozemí natrafíte na impresívny tropický dažďový prales, nachádzajúci sa okolo druhej najvyššej hory Portorika s názvom El Yunque (1080 m).

Pohodové plážové scenérie aj svetielkujúce morské mikroorganizmy

V pobrežnej oblasti naďabíte na fenomenálne pláže v Luquillo a Fajardo, odkiaľ lodnou (alebo prípadne i leteckou) dopravou docestujete na impozantné ostrovy Culebra a Vieques. Fascinujúce budú hlavne nočné plavby v regióne Bio Bay Fajardo (Bioluminiscent Bay) za svetielkujúcimi morskými organizmami. Naopak, v západnej oblasti Portorika (takisto pri severnom pobreží) nájdete v mestách Aguadilla a Isabela prekrásne piesočnaté pláže so vcelku výhodnými možnosťami pre surfovanie a ostatné aktívne vodné športy (vrátane objavovania farebného podmorského sveta).

0