VLetenky

Portoriko s Air Europa od 302 EUR

San Juan
Pohodové plážové scenérie v portorickom San Juane (foto: Ricymar Photography/Flickr/CC BY 2.0)

Objaviť krásy obdivuhodného karibského amerického územia s názvom Portoriko možno pri využití zaujímavého tarifu španielskej spoločnosti Air Europa z aliancie Sky Team (s odletom z Európy).

Spiatočné letenky na tropické Portoriko sa dajú kúpiť za 302 EUR s odletom z talianskych veľkomiest Rím či Miláno. Tarifné podmienky stanovujú cesty do 26. marca 2015 a predaj do 18. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletmi) do polovice marca 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Portoriko nech poslúži odlet z talianskeho Ríma (FCO) dňa 1. marca s návratom z amerického San Juan (SJU) dňa 15. marca 2015.

Rezervácia letenky:
Rím – San Juan za 302 EUR (01.03.-15.03.2015)
Rím – San Juan za 305 EUR (rezervácia v NJ)
Rím – San Juan za 311 EUR (rezervácia v NJ)
Rím – San Juan za 8568 CZK (rezervácia v ČJ)

Letecký prískok do Talianska

Najekonomickejšie letecké priblíženie do talianskeho hlavného mesta Rím možno zrealizovať s ultra low costovými spoločnosťami Ryanair (FR) alebo Wizz Air (W6) – z letísk v Bratislave (FR), v Budapešti (FR, W6), v Katoviciach (W6), v Krakove (FR), v Prahe (W6), atď.

Portoriko

Pôvabné Portoriko (Puerto Rico alias “bohatý prístav”) – najväčšie a najvýchodnejšie súostrovie v rámci Veľkých Antíl, zaberá územie s rozlohou vyše 9000 km², na ktorom žije viac ako 3,7 milióna obyvateľov. Na západe susedí s Dominikánskou republikou, kým k východným susedom sa zaraďujú (Americké) Panenské ostrovy a Britské Panenské ostrovy (geograficky sa radia už do Malých Antíl).

Dramatický hlavný ostrov a zopár príťažlivých ostrovčekov v jeho blízkosti

Portoriku patrí i niekoľko menších ostrovčekov – Isla de Mona (prírodná rezervácia situovaná smerom na západ k Dominikánskej republike), ako aj Culebra a Vieques (položená východne od “pevniny”). Hlavné mesto tohto amerického karibského teritória (a súčasne aj najľudnatejšie sídlo), impresívny 400-tisícový San Juan, Vás očakáva vo východnej partii Portorika (pri severnom pobreží).

Pozoruhodný prímorský San Juan aj magické vnútrozemie

Samotný San Juan sa môže pochváliť historickým starým mestom z koloniálneho obdobia (so zachovalými pevnosťami a hradbami) a výbornými podmienkami pre aktivity plážového charakteru. Smerom na východ vo vnútrozemí naďabíte na pôsobivý tropický dažďový prales, nachádzajúci sa okolo druhej najvyššej hory Portorika s názvom El Yunque (1080 m).

Príjemné plážové scenérie i svetielkujúce morské mikroorganizmy

V pobrežnej oblasti natrafíte na geniálne pláže v Luquillo a Fajardo, odkiaľ lodnou (alebo prípadne aj leteckou) dopravou doputujete na majestátne ostrovy Culebra a Vieques. Fantastické budú najmä nočné plavby v regióne Bio Bay Fajardo (Bioluminiscent Bay) za svetielkujúcimi morskými organizmami. Naopak, v západnej oblasti Portorika (taktiež pri severnom pobreží) nájdete v mestách Aguadilla a Isabela nádherné piesočnaté pláže s celkom dobrými príležitosťami pre surfovanie a ostatné aktívne vodné športy (vrátane odhaľovania farebného podmorského sveta).

0