VLetenky

Porto s Lufthansou od 179 EUR

Douro
Neskutočne fotogenické scenérie Porta v úddolí rieky Douro (foto: Benurs/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Šanca objaviť krásy (nielen) jedného z najpôvabnejších miest Portugalska (aj počas obdobia letných prázdnin) sa núka na palube partnerských aerolínií z Lufthansa Group (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Porta sa predávajú od 179 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska. Tarifné podmienky stanovujú min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve hlavne v priebehu leta.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 1. júla a návrat z portugalského Porta (OPO) dňa 7. júla 2015.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Porto za 179 EUR (01.07.-07.07.2015)

Porto

Excelentné štvrťmiliónové Porto Vás očakáva v severnej časti veľmi pohodového Portugalska, pri ústí príťažlivej rieky Douro do Atlantického oceánu (v okolitej aglomerácii nájdete asi 1,7 milióna obyvateľov). Nevynechajte prehliadku futbalového štadiónu Dragão, domov miestneho klubu FC Porto (ideálne priamo počas duelu domácej ligovej súťaže alebo zápasu Ligy majstrov UEFA).

“Povinnou jazdou” bude ochutnávka svetoznámeho portského vína, pochádzajúceho z okolitých vinohradníckych lokalít v oblasti rieky Douro. Skúste taktiež krátky výlet do impresívneho mestečka Viana do Castelo, situovaného v relatívne dostupnej vzdialenosti od Porta smerom na sever na pobreží majestátneho Atlantického oceánu (asi 20 km pred hranicou so Španielskom).

0