VLetenky

Porto s Lufthansou od 135 EUR

Porto
Fotogenické scenérie Porta v údolí rieky Douro (foto: Ricard12/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Príležitosť odhaliť krásy (nielen) jedného z najpríťažlivejších miest Portugalska (aj počas teplejšieho obdobia) sa ponúka na krídlach partnerských aerolínií z Lufthansa Group (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Porta sa predávajú za 98 GBP (alebo v prepočte cca 135 EUR) s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Tarifné podmienky určujú min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve predovšetkým v priebehu mája a júna 2015.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z viedenského letiska (VIE) dňa 12. mája a návrat z portugalského Porta (OPO) dňa 19. mája 2015.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Porto za 98 GBP (12.05.-19.05.2015)
Viedeň – Porto za 144 EUR (rezervácia v NJ)

Porto

Vynikajúce štvrťmiliónové Porto Vás čaká v severnej partii veľmi príjemného Portugalska, pri ústí pôvabnej rieky Douro do Atlantického oceánu (v okolitej aglomerácii nájdete asi 1,7 milióna obyvateľov). Nevynechajte prehliadku futbalového štadiónu Dragão, domov miestneho klubu FC Porto (ideálne priamo počas zápasu domácej ligovej súťaže alebo duelu Ligy majstrov UEFA).

“Povinnou jazdou” bude ochutnávka presláveného portského vína, pochádzajúceho z okolitých vinohradníckych lokalít v oblasti rieky Douro. Skúste takisto krátky výlet do pôsobivého mestečka Viana do Castelo, položeného v relatívne dostupnej vzdialenosti od Porta smerom na sever na pobreží impozantného Atlantického oceánu (asi 20 km pred hranicou so Španielskom).

0