VLetenky

Poľsko s Eurolot za 49 EUR

Nielen víkendový výlet do severného Poľska či poľského hlavného mesta je počas jesenných dní možné absolvovať s poľskou regionálnou aerolíniou Eurolot (dcérska spoločnosť LOT-u).

Spiatočné letenky do Gdanska či Varšavy sú dostupné za 49 EUR alebo 198 PLN s odletom z popradského letiska. V tejto cene sú k dispozícii termíny počas mesiacov september a október (letové dni piatok/nedeľa).

Príkladom rezervácie spiatočnej letenky nech je odlet z Popradu (TAT) dňa 28. septembra s návratom z Gdanska (GDN) dňa 30. septembra.

Nórsko od 11 EUR

V Gdansku (ležiacom na pobreží Baltského mora), ani v takmer dvojmiliónovej poľskej metropole Varšava, sa určite nebudete nudiť. Tieto poľské mesta môžete však poňať aj ako štartovací bod na ďalšie cesty, keďže je v nich dostupné aj relatívne lacné ubytovanie (ceny hotelov v Gdansku začínajú okolo hranice 20 EUR).

Zatiaľ čo z Varšavy nájdete letenky za výhodné ceny takmer do celého sveta, Gdansk je dobrým východiskovým bodom na návštevu Nórska a to najmä fjordov v jeho juhozápadnej/západnej časti. Spiatočné letenky z Gdansku do Nórska s leteckou spoločnosťou Wizz Air začínajú na 11 EUR do Osla (Sandefjord), za 18 EUR je možné letieť do západonórskych miest Bergen, Stavanger a Haugesund (uvedené ceny sa týkajú najmä jesenného obdobia).

Rezervácia letenky:
Poprad – Gdansk (Varšava) za 198 PLN
Gdansk – Oslo (Bergen/Stavanger/Haugesund) za 11 EUR (18 EUR)

Rezervácia ubytovania:
Hotely od 20 EUR

0