VLetenky

Polostrov Samaná (Dominikánska republika) s Eurowings od 250 EUR

Samaná Peninsula
Playa Escondida (Las Terrenas) pri pobreží polostrova Samaná (foto: Angel Ramos G/Flickr/CC BY 2.0)

Karibskú “Dominikánu” v podobe Samaná Peninsula si máte šancu pozrieť (v úvode sezóny) vďaka last minute ponuke priamych charterov s Eurowings z Nemecka (s odbavenou batožinou v cene).

Trasy v predaji:
Spiatočné (priame) lety na polostrov Samaná sú k dispozícii za 250 EUR s odletom z Düsseldorfu (DUS) dňa 10. novembra (sobota) a návratom zo Samaná (AZS) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 17. novembra 2018 (sobota) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z Düsseldorfu (DUS) dňa 10. novembra (sobota) a návrat zo Samaná (AZS) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 24. novembra 2018 (sobota).

Rezervácia letenky:
Düsseldorf – Samaná za 250 EUR (10.11.-17.11.2018 / sobota – sobota)
Düsseldorf – Samaná za 250 EUR (10.11.-24.11.2018 / sobota – sobota)

Pozn.: priame lety s odbavenou batožinou

Doprava do Nemecka

Letecká doprava

Na letecké priblíženie do nemeckého Düsseldorfu (a širšieho okolia) možno v globále využiť:
– Eurowings/Germanwings do Düsseldorfu z Viedne, z Budapešti, z Prahy a z Katovíc/z Krakova
– Wizz Air do Dortmundu (z Budapešti a z Katovíc) či do Eindhovenu (z Brna, z Budapešti a z Katovíc)
– Ryanair do Bruselu z Bratislavy
– Austrian Airlines do Düsseldorfu (do Kolína) z Viedne

Pozemná doprava

Pri cestách po zemi z nášho regiónu do Düsseldorfu (do Kolína) sa dá použiť:
– autobusové spojenie spoločnosti Flixbus (od 45 EUR z Bratislavy – aj nočné spojenie)
– vlakovú dopravu s ÖBB/Deutsche Bahn (od 39 EUR z Viedne/od 49 EUR z Bratislavy – aj nočný vlak)
– železničnú dopravu ČD/Deutsche Bahn (od 519 CZK/19 EUR z Prahy)

DUS-AZS
Düsseldorf, Nemecko – Samaná, Dominikánska rep. (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Dominikánska republika

Kúzelná Dominikánska republika sa rozkladá vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho výraznú časť. I keď najpočetnejšia skupina cestovateľov smeruje do východnej (resp. juhovýchodnej) partie krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s čarovným Cap Cana, okúzľujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a príťažlivým ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s výborným Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trochu nezaostáva.

Znamenité Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže pochváliť takisto prekrásnymi piesočnatými plážami Karibského mora. Naďabíte tu i na majestátnu pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Úžasný výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – docestujete sem celkom pútavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Neobíďte fascinujúcich 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, položených západne od Puerto Plata v blízkosti mestečka Imbert. Na výnimočné plážové scenérie naďabíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v magických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky prídete až na fantastický polostrov Samaná, zrejme jedno z najpríťažlivejších miest v celom tomto grandióznom kúte Karibiku.

0