VLetenky

Polostrov Samaná (Dominikánska republika) s Condor Airlines od 561 EUR

Samaná Peninsula
Tropický ostrovček Cayo Levantado pri južnom pobreží polostrova (foto: Viktor Livinets/Pixabay/CC0)

Karibskú “Dominikánu” v podobe Samaná Peninsula možno navštíviť s last minute ponukou charterových leteniek na palube leteckej spoločnosti Condor (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na polostrov Samaná sú k dispozícii za 561 EUR s odletom z viedenského letiska (VIE) dňa 11. novembra (sobota) a návratom zo Samaná (AZS) dňa 18. novembra 2017 (sobota) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Alternatívou rezervácie obojsmerných leteniek (za rovnakú cenu) môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 11. novembra (sobota) a návrat zo Samaná (AZS) dňa 25. novembra 2017 (sobota).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Samaná za 561 EUR (11.11.-18.11.2017 / 11.11.-25.11.2017)

Dominikánska republika

Čarovná Dominikánska republika sa rozprestiera vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho podstatnú časť. I keď najpočetnejšia skupina cestovateľov mieri do východnej (resp. juhovýchodnej) partie krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s kúzelným Cap Cana, očarujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a pôvabným ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s výborným Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trošku nezaostáva.

Znamenité Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže pochváliť takisto prekrásnymi piesočnatými plážami Karibského mora. Naďabíte tu aj na majestátnu pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Úžasný výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – dopravíte sa sem celkom pútavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Neobíďte fascinujúcich 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, položených západne od Puerto Plata v blízkosti mestečka Imbert. Na výnimočné plážové scenérie natrafíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v magických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky doputujete až na fantastický polostrov Samaná, zrejme jedno z najpríťažlivejších miest v celom tomto obdivuhodnom kúte Karibiku.

0