VLetenky

Polostrov Samaná (Dominikánska republika) s Condor Airlines od 558 EUR

Samaná Peninsula
Idylické Las Terrenas v oblasti polostrova Samaná (foto: Šarūnas Burdulis /Flickr/CC BY-SA 2.0)

Karibskú “Dominikánu” v podobe Samaná Peninsula máte možnosť navštíviť pri využití last minute ponuky charterových leteniek na palube leteckej spoločnosti Condor (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na polostrov Samaná sú k dispozícii za 558 EUR s odletom z viedenského letiska (VIE) dňa 17. februára (sobota) a návratom zo Samaná (AZS) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 3. marca 2018 (sobota) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Samaná za 558 EUR (17.02.-03.03.2018 / sobota – sobota)

VIE-AZS

Dominikánska republika

Kúzelná Dominikánska republika sa rozkladá vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho výraznú partiu. Aj keď najpočetnejšia skupina cestovateľov smeruje do východnej (resp. juhovýchodnej) časti krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s čarovným Cap Cana, okúzľujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a príťažlivým ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s vynikajúcim Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trochu nezaostáva.

Famózne Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže popýšiť taktiež nádgernými piesočnatými plážami Karibského mora. Natrafíte tu i na impozantnú pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Skvelý výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – dopravíte sa sem vcelku lákavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Nevynechajte fantastických 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, situovaných západne od Puerto Plata blízko mestečka Imbert. Na mimoriadne plážové scenérie naďabíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v dramatických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky docestujete až na fascinujúci polostrov Samaná, pravdepodobne jedno z najpôvabnejších miest v celom tomto grandióznom kúte Karibiku.

0