VLetenky

Polostrov Samaná (Dominikánska republika) s Condor Airlines od 541 EUR

Samaná Peninsula
Pohodová (vianočná) atmosféra miestneho polostrova Samaná (foto: strecosa/Pixabay/CC0)

Karibskú “Dominikánu” v podobe Samaná Peninsula máte šancu navštíviť (aj cez “zimné sviatky”) s ponukou charterových leteniek na krídlach leteckej spoločnosti Condor (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na polostrov Samaná sú k dispozícii za 541 EUR s odletom z viedenského letiska (VIE) dňa 16. decembra (sobota) a návratom zo Samaná (AZS) dňa 23. decembra 2017 (sobota) – ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Alternatívou rezervácie obojsmerných leteniek (za 561 EUR) môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 16. decembra (sobota) a návrat zo Samaná (AZS) dňa 30. decembra 2017 (sobota).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Samaná za 541 EUR (16.12.-23.12.2017)
Viedeň – Samaná za 561 EUR (16.12.-30.12.2017)

Dominikánska republika

Kúzelná Dominikánska republika sa rozkladá vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho výraznú partiu. Aj keď najpočetnejšia skupina cestovateľov smeruje do východnej (resp. juhovýchodnej) časti krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s čarovným Cap Cana, okúzľujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a príťažlivým ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s vynikajúcim Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trochu nezaostáva.

Famózne Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže popýšiť taktiež nádhernými piesočnatými plážami Karibského mora. Natrafíte tu i na impozantnú pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Skvelý výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – dopravíte sa sem vcelku pútavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Nevynechajte fantastických 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, situovaných západne od Puerto Plata blízko mestečka Imbert. Na mimoriadne plážové scenérie naďabíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v dramatických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky docestujete až na fascinujúci polostrov Samaná, pravdepodobne jedno z najpôvabnejších miest v celom tomto grandióznom kúte Karibiku.

0