VLetenky

Polostrov Samaná (Dominikánska republika) s Air Canada od 476 EUR

Samaná Peninsula
Tropický ostrovček Cayo Levantado pri južnom pobreží polostrova (foto: Rachel D/Flickr/CC BY 2.0)

Karibskú „Dominikánu“ vo forme Samaná Peninsula si máte šancu pozrieť v rámci ponuky spoločnosti Air Canada v spolupráci s partnerskými dopravcami zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na polostrov Samaná (Santa Barbara de Samaná) sa predávajú za 476 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 12.11.-16.12.2021 a 06.01.-30.06.2022, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 15. novembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu mája 2022.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 6. mája a návrat zo Samaná (AZS) dňa 21. mája 2022.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Samaná za 476 EUR (06.05.-21.05.2022)

VIE-AZS
Viedeň, Rakúsko – Samaná, Dominikánska republika (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Dominikánska republika

Čarovná Dominikánska republika sa rozprestiera vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho podstatnú časť. Aj keď najpočetnejšia skupina cestovateľov mieri do východnej (resp. juhovýchodnej) partii krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s kúzelným Cap Cana, očarujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a pôvabným ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s výborným Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trošku nezaostáva.

Znamenité Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže pochváliť taktiež prekrásnymi piesočnatými plážami Karibského mora. Naďabíte tu aj na majestátnu pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Úžasný výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – dopravíte sa sem celkom lákavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Neobíďte fascinujúcich 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, položených západne od Puerto Plata v blízkosti mestečka Imbert. Na výnimočné plážové scenérie natrafíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v magických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky doputujete až na fantastický polostrov Samaná, zrejme jedno z najpríťažlivejších miest v celom tomto grandióznom kúte Karibiku.

0