VLetenky

Pittsburgh s Lufthansou od 310 EUR

Pensylvánia
Sugestívna večerná panoráma pensylvánskeho Pittsburghu (foto: Christopher Klein/Pixabay/CC0)

Nielen severovýchod USA v širšom okolí Pittsburghu máte šancu navštíviť vďaka ponuke leteckej spoločnosti Lufthansa (v spolupráci s partnerskými dopravcami) zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Pittsburghu (v americkom štáte Pensylvánia) kúpite za 310 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 28. januára do 1. marca 2020, min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 17. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) počas februára 2020.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 12. februára s návratom z amerického Pittsburghu (PIT) dňa 19. februára 2020.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Pittsburgh za 310 EUR (12.02.-19.02.2020)

VIE-PIT
Viedeň, Rakúsko – Pittsburgh, USA (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Pittsburgh (Pensylvánia)

300-tisícový Pittsburgh Vás čaká v západnej partii amerického štátu Pensylvánia. V jeho priľahlej metropolitnej oblasti nájdete viac ako dva milióny obyvateľov. V samotnom meste a širšom okolí žije aj silná skupina slovenských prisťahovalcov, ktorá sa zaraďuje k najpočetnejším v USA (i v porovnaní s ostatnými miestnymi veľkomestami). K miestnym rodákom patril i Andy Warhol, ktorého rodičia sa presťahovali do Pittsburghu z oblasti dnešného východného Slovenska. University of Pittsburgh ponúka aj štúdium (resp.) kurzy rozličných slovanských jazykov vrátane slovenčiny.

Nízkonákladová doprava po severovýchode USA

Dopravu v oblasti severovýchodnej časti Spojených štátov amerických relatívne ľahko vyriešite využitím priamych spojov low costového autobusového dopravcu Megabus z Pittsburgh do miest ako Philadelphia, Washington a New York. Pri nákupe cestovných lístkov v dostatočnom časovom predstihu na niektorých trasách v rámci pravidelných akcií zaplatíte 1 USD. Ďalšou alternatívou môžu byť ostatní autobusoví prepravcovia (snažiaci sa na uvedených linkách konkurovať), americký národný železničný dopravca Amtrak a prípadne aj klasické aerolinky alebo “low cost carriers” (LCC).

0

Add a Comment