VLetenky

Pittsburgh s Condor Airlines od 454 EUR

Pensylvánia
Sugestívne večerné panorámy pensylvánskeho Pittsburghu (foto: Joey Gannon/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Nielen severovýchod USA v širšom okolí Pittsburghu máte šancu objaviť aj počas letných prázdnin s ponukou nemeckej leteckej spoločnosti Condor v spolupráci s partnermi (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Pittsburghu (v americkom štáte Pensylvánia) sa dajú kúpiť za 454 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletom) na konci júna a v druhej polovici augusta (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 22. augusta s návratom z amerického Pittsburghu (PIT) dňa 29. augusta 2018.

Rezervácia leteniek:
Praha – Pittsburgh za 454 EUR (22.08.-29.08.2018)

PRG-PIT

Pittsburgh (Pensylvánia)

300-tisícový Pittsburgh Vás čaká v západnej partii amerického štátu Pensylvánia. V jeho priľahlej metropolitnej oblasti nájdete viac ako dva milióny obyvateľov. V samotnom meste a širšom okolí žije aj silná skupina slovenských prisťahovalcov, ktorá patrí k najpočetnejším v USA (aj v porovnaní s ostatnými miestnymi veľkomestami). K miestnym rodákom sa radil i Andy Warhol, ktorého rodičia sa presťahovali do Pittsburghu z oblasti dnešného východného Slovenska. University of Pittsburgh núka i štúdium (resp.) kurzy rozličných slovanských jazykov vrátane slovenčiny.

Nízkonákladová doprava po severovýchode USA

Dopravu v oblasti severovýchodnej časti Spojených štátov amerických pomerne ľahko vyriešite využitím priamych spojov low costového autobusového dopravcu Megabus z Pittsburgh do miest ako Philadelphia, Washington a New York. Pri nákupe cestovných lístkov v dostatočnom časovom predstihu na niektorých trasách v rámci pravidelných akcií zaplatíte 1 USD. Ďalšou alternatívou môžu byť ostatní autobusoví prepravcovia (snažiaci sa na uvedených linkách konkurovať), americký národný železničný dopravca Amtrak a prípadne aj klasické aerolínie alebo “low cost carriers” (LCC).

0